birgün

28° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 29.07.2019 14:08

MHP’li Aliağa Belediyesi, işçileri açlıkla sınıyor

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri direnişlerinin 74’üncü gününde Aliağa Belediyesi’ne gelerek kalan maaş ödemelerinin bir an evvel yapılmasını istedi. Belediye binası içerisinde eylemlerini sürdüren işçiler, Belediye Başkan Yardımcısı Cahit Ayan ile yaptıkları görüşmeden “Kalan maaş ödemeleri için belediye kasasında para yok, olunca gerçekleştireceğiz. Paraya çevrilen izinler için bir ödeme görünmüyor, bordrolara yansıtılan ikramiyeler için ise belediye […]

MHP’li Aliağa Belediyesi, işçileri açlıkla sınıyor

İşten çıkarılan Aliağa Belediyesi işçileri direnişlerinin 74’üncü gününde Aliağa Belediyesi’ne gelerek kalan maaş ödemelerinin bir an evvel yapılmasını istedi.

Belediye binası içerisinde eylemlerini sürdüren işçiler, Belediye Başkan Yardımcısı Cahit Ayan ile yaptıkları görüşmeden “Kalan maaş ödemeleri için belediye kasasında para yok, olunca gerçekleştireceğiz. Paraya çevrilen izinler için bir ödeme görünmüyor, bordrolara yansıtılan ikramiyeler için ise belediye başkanı ile görüşeceğim” cevabını aldı.

“ALİAĞA BELEDİYESİ’NDE İŞÇİYE, EMEKÇİYE DEĞER VERİLMİYOR”

İşçiler görüşmenin ardından belediye içerisinde yaptıkları açıklamada “Maalesef Aliağa Belediyesinde çalışana değer verilmiyor. Bu belediye için canını dişine takarak, gece gündüz çalışan işçinin emekçinin hiçbir değeri yok. Bizleri yıllardır verdiğimiz değere, emeğe rağmen bir çöp sepeti gibi kapının önüne atan belediye başkanı şimdi de içeride kalan maaşlarımızı, izin paralarımızı ve ikramiyelerimizi ödemeyerek çocuklarımızı ailelerimizi açlıkla sınıyor. Birçok arkadaşımız Çankırı’ya sürüldü, birçok arkadaşımızın görev yerleri değiştirildi. Bizler iki aydır açlık ve yoksullukla cebelleşirken maaş ayı içerisinde almamız gereken maaşlarımız bile hesaplarımıza yatırılmadı. Sekiz buçuk aylık hamile Nurcan arkadaşımız işinden çıkarıldı. Gece saat ikiye kadar çalıştırılan Gökçe arkadaşımız ertesi gün işten çıkarıldığını öğrendi. Engelli kadrosundan işe giren Hüseyin arkadaşımız işten çıkarıldı. Burada insana, çalışana değer yok. Biz asla sessiz kalmayacağız. Aliağa Belediyesinin gerçek sahipleri biziz” dedi.

İşçiler açıklamanın ardından “İş ekmek yoksa, barış da yok” sloganları eşliğinde eylemlerini sürdürdü.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız