birgün

11° AÇIK

MHP’li Kayaalp’i şikayet eden okul müdürünün bildirilmesi istendi

Görevden alındıktan bir gün sonra çocuğa cinsel istismardan tutuklanan MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp’i şikayet eden okul müdürünün ‘bildirilmesi’ istendi. Söz konusu mesajın WhatsApp’tan paylaşılması tepki çekti.

SİYASET 24.06.2022 11:41
MHP’li Kayaalp’i şikayet eden okul müdürünün bildirilmesi istendi
Abone Ol google-news

Görevden alındıktan bir gün sonra “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlamasıyla tutuklananan MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp hakkında yankılar sürüyor. Diyarbakır’daki merkez ilçelerinden birinin ilçe milli eğitim müdürlüğünün okul müdürlerinin olduğu WhatsApp grubundan da paylaştığı mesaj tepkilere neden oldu. Söz konusu mesajda, istismarı şikayet eden okul müdürünün, bildirilmesi istendi.

Medyascope’tan Ferit Aslan’ın aktardığına göre; mesajda, cinsel istismar olayı ile ilgili bir haber linki paylaşılarak, “Merhaba değerli müdürlerim. Son günlerde basında çıkan bazı haberlerde bir siyasi parti il başkanının bir okul müdürünce şikayet edildiği bilgisi mevcuttur. Konu ile ilgili bilgisi okul müdürünün özelden ilçe müdürümüzle irtibata geçmesi gerekmektedir. İyi çalışmalar dilerim” denildi.

mhp-li-kayaalp-i-sikayet-eden-okul-mudurunun-bildirilmesi-istendi-1032811-1.

TEPKİ ÜZERİNE SİLİNDİ

Bazı okul müdürleri, “Olay zaten adlı makamlara intikal etmiş ve soruşturma açılmıştır. Olay devletin ilgili birimleri tarafından bilinirken, neden böyle bir bilgi istenir ki?” diyerek mesaja tepki gösterdi.

İlgili ilçe müdürlüğü yetkilileri ise mesajın sorumlu bir şube müdürü tarafından Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Basın Birimi’nin bilgi talebi üzerine yazıldığı ve tepki üzerine silindiğini belirtti.

BU DA OLDU!

Söz konusu haber üzerine sosyal medya hesabından tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, “Milli Eğitim Müdürlüğü, okul müdürlerine mesaj çekerek, 'çocuğun nitelikli cinsel istismarı' suçlaması ile tutuklanan MHP Diyarbakır İl Başkanı'nı ihbar edeni ihbar etmeleri istendi” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın, bir gün önce kapatıldığını açıkladığı MHP Diyarbakır İl Teşkilatı'nın yöneticileri, gözaltına alınarak tutuklandı. Tutuklanan MHP'li İl Başkanı Kayaalp, 16 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutulandı. Yalçın, daha sonra yaptığı açıklamada, Kayaalp’a yönelik suçlama hakkında devletten bilgi almadığını iddia etti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol