MHP'li vekil Levent Uysal, dolandırıcılıktan yargılanan avukatı Ferhat Pamuk aracılığıyla, adının geçtiği toplam 143 haber ve sosyal medya paylaşımını erişime engelletti.

MHP’li vekilin dolandırıcılıktan yargılanan avukatı 143 haber ve içeriği erişime engelletti

İsmail ARI 

MHP Mersin Milletvekili Levent Uysal, adının geçtiği toplam 143 haber ve sosyal medya paylaşımını erişime engelletti.

Nişantaşı Üniversitesi'nin sahibi ve Nişantaşı Eğitim Vakfı'nın kurucusu olan MHP’li Uysal, avukatı Ferhat Pamuk aracılığıyla 19 Şubat’ta İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği’ne başvurdu. Mahkeme aynı gün Uysal’ın "Kişilik haklarının ihlal edildiğine" karar vererek 143 haber ve sosyal medya paylaşımının erişime engellenmesine ve yayından çıkartılmasına karar verdi.
Kararı aldıran Uysal’ın avukatı Ferhat Pamuk'un “Nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik” gibi farklı suçlamalarla yargılandığı birçok davası var.

Hatta Pamuk yargılandığı ve nitelikli dolandırıcılıkla suçlandığı bir dava nedeniyle 2020 tutuklanarak cezaevine gönderilmiş bir süre sonra da serbest bırakılmıştı.

Avukat Ferhat Pamuk
Avukat Ferhat Pamuk

BirGün’ün ulaştığı Pamuk, birçok suçtan yargılandığı ve bir dönem de tutuklandığını doğrulayarak “Kendisine iftira atıldığını” öne sürdü. 

Öte yandan erişime engellenen haberler arasında BirGün’ün 15 Şubat’ta “Dolandırıcılığı ödüllendirdiler, 11 Şubat’ta “Kupon arazi avcısı” ve 19 Ocak’ta “Servet değerindeki araziyi MHP’li vekil kaptı” başlıklarıyla yayımlanan haberler de yer alıyor.