birgün

24° AZ BULUTLU

Miçotakis: Yunanistan'ın toprak bütünlüğünün sorgulanmasına tolerans gösterilmeyecek

Avrupa Parlamentosu'nda konuşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, "Yunanistan'ın ulusal egemenliğine ve toprak bütünlüğüne karşı herhangi bir sorgulamaya tolerans gösterilmeyecek" diye konuştu. Ankara Atina'yı Yunan adalarında uluslararası anlaşmaları ihlal ederek asker bulundurmakla suçluyor.

SİYASET 05.07.2022 19:36
Miçotakis: Yunanistan'ın toprak bütünlüğünün sorgulanmasına tolerans gösterilmeyecek Fotoğraf: Depophotos
Abone Ol google-news

Türkiye'yi sürekli saldırgan tutumda olmakla suçlayan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Ukrayna'daki savaşta yaşanacak herhangi bir oldu bittinin önlenmesi gerektiğini çünkü potansiyel sorun çıkarıcıların Rusya'yı taklit edebileceğini söyledi.

Euronews'te yer alan habere göre, Fransa'nın Strazburg kentinde yer alan Avrupa Parlamentosu'nda konuşan Miçotakis, Ukrayna'daki savaşın Avrupa için bir dönüm noktası olduğunu ve kıtada yer alan diğer ülkelerin saldırgan tavırlarını artırabilecek eylemlerden kaçınılması gerektiğini söyledi.

'YUNANİSTAN'IN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜNE KARŞI BİR SORGULAMAYA TOLERANS GÖSTERİLMEYECEK'

Miçotakis, "Kesin olan bir şey var ki yeni bir revizyonizme ya da emperyalist fantezilerin canlanmasına ihtiyacımız yok. Şu da kesin ki, Yunanistan'ın ulusal egemenliğine ve toprak bütünlüğüne karşı herhangi bir sorgulamaya tolerans gösterilmeyecek" ifadelerini kullandı.

Ankara Atina'yı Yunan adalarında uluslararası anlaşmaları ihlal ederek asker bulundurmakla suçluyor. Yunanistan ise uluslararası hukuka karşı hareket edilmediğini ve adaları Türkiye'den gelebilecek tehlikelere karşı savunduğunu söylüyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol