birgün

11° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 02.11.2020 14:24

‘Microsoft çalışanı’ denilen kişi, deprem paylaşımı nedeniyle özür diledi

ABD’li teknoloji şirketi Microsoft’un MVP unvanı verdiği ve bu nedenle 'Microsoft çalışanı' denilen Maxime Rastello, İzmir depremiyle ilgili paylaşımı nedeniyle özür diledi. Rastello, “Paylaşımım berbat, niyetim asla kurbanları hedef almak değildi” dedi. Bir Microsoft yetkilisi ise Rastello’nun şirket çalışanı olmadığını, kendisine verilen MVP statüsünün de iptal ediğini belirtti.

‘Microsoft çalışanı’ denilen kişi, deprem paylaşımı nedeniyle özür diledi

ABD’nin büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Microsoft’un MVP unvanı verdiği Maxime Rastello, İzmir depremine ilişkin paylaşımını nedeniyle özür diledi.

Instagram hesabından “Hak ettiniz” anlamına gelen “Karma is a bitch” şeklindeki paylaşımını nedeniyle eleştirilen Rastello, bir özür mesajı yayımlayarak, “Türk toplumu ve depremin kurbanlarından özür dilerim. Paylaşımım berbattı” dedi.

Rastello özrünün ardından Twitter, Facebook, Linkedin gibi sosyal medya hesaplarını kapattı.

MICROSOFT’TAN AÇIKLAMA

Olayla ilgili olarak Scott Hanselman'a konuşan Microsoft'un bir sözcüsü, “Bu yorumları yapan hiçbir zaman bir Microsoft çalışanı olmamıştır. Açık davranış ihlali sonucunda Microsoft MVP statüsü de iptal edilmiştir” dedi. Hanselman açıklamayı, kendi Twitter hesabından paylaştı.

MVP STATÜSÜ NEDİR?

Microsoft’un En Değerli Profesyonelleri (MVP: Most Valuable Professional) bir veya daha fazla sayıdaki Microsoft ürünü konusunda bilgisini kanıtlamış, bilgi ve deneyimlerini sektördeki diğer profesyonellerle gönüllü olarak paylaşan uzmanlara verilen unvandır.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol