birgün

11° PARÇALI BULUTLU

Microsoft'tan Android için yeni uygulama

GÜNCEL 18.10.2015 17:44
Microsoft'tan Android için yeni uygulama
Abone Ol google-news

Son dönemlerde Apple, Google ve Microsoft birbirleriyle mobil tarafta sıkça karşılaşıyor. Google zaten iOS için yıllardır uygulama geliştiriyordu. Ardından geçtiğimiz ay Apple, Android için ilk uygulaması olan “Move to iOS” isimli uygulamayı duyurmuştu. Şimdi ise Microsoft, üçüncü kez Android uygulaması geliştiriyor.

Microsoft, daha önce bir kilit ekranı uygulamasıyla Android platformunda yerini almıştı. Ofis uygulamaları ise yine bir süredir Google Play Store’da ücretsiz olarak yayında. Cortana isimli sesli asistan ise Android için bir süredir test aşamasında. Şimdi ise yeni bir arama ekranı uygulaması geliştiriliyor.

Android’in arama uygulaması ekranı yerine geçecek olan uygulama “Microsoft Dialer” olarak adlandırılıyor. Microsoft’un Skype ekibi tarafından geliştirilen uygulama Hindistan’da test edilmeye başlandı. Ekran görüntüleri ise bu şekilde ortaya çıktı.

Microsoft Dialer isimli arama uygulaması üzerinden telefon görüşmeleri yapmak mümkün olacak. Rehber, numara girme ve arama kayıtları gibi özellikler bu uygulama içerisinde kullanılabilecek. 2G ve 3G bağlantı seçeneğinin değiştirilmesi, detaylı rehber araması, numara engelleme, çevrenizdeki mekanların telefon numaralarını sorgulama gibi özelliklere sahip olan uygulama ücretsiz olarak sunulacak. Aralık 2015’te genel kullanıma sunulacak olan uygulama, Skype ile de senkronize edilebilecek.(CNN Türk)

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol