birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 18.10.2015 17:44

Microsoft'tan Android için yeni uygulama

Microsoft'tan Android için yeni uygulama

Son dönemlerde Apple, Google ve Microsoft birbirleriyle mobil tarafta sıkça karşılaşıyor. Google zaten iOS için yıllardır uygulama geliştiriyordu. Ardından geçtiğimiz ay Apple, Android için ilk uygulaması olan “Move to iOS” isimli uygulamayı duyurmuştu. Şimdi ise Microsoft, üçüncü kez Android uygulaması geliştiriyor.

Microsoft, daha önce bir kilit ekranı uygulamasıyla Android platformunda yerini almıştı. Ofis uygulamaları ise yine bir süredir Google Play Store’da ücretsiz olarak yayında. Cortana isimli sesli asistan ise Android için bir süredir test aşamasında. Şimdi ise yeni bir arama ekranı uygulaması geliştiriliyor.

Android’in arama uygulaması ekranı yerine geçecek olan uygulama “Microsoft Dialer” olarak adlandırılıyor. Microsoft’un Skype ekibi tarafından geliştirilen uygulama Hindistan’da test edilmeye başlandı. Ekran görüntüleri ise bu şekilde ortaya çıktı.

Microsoft Dialer isimli arama uygulaması üzerinden telefon görüşmeleri yapmak mümkün olacak. Rehber, numara girme ve arama kayıtları gibi özellikler bu uygulama içerisinde kullanılabilecek. 2G ve 3G bağlantı seçeneğinin değiştirilmesi, detaylı rehber araması, numara engelleme, çevrenizdeki mekanların telefon numaralarını sorgulama gibi özelliklere sahip olan uygulama ücretsiz olarak sunulacak. Aralık 2015’te genel kullanıma sunulacak olan uygulama, Skype ile de senkronize edilebilecek.(CNN Türk)

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız