birgün

12° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

Milli Eğitim Bakanı Özer'den öğretmenlere gözaltı ile ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel okullar ve dershanelerde çalışan öğretmenlerin Ankara'da bir araya gelip eylem gerçekleştirdiği sırada polisin sert müdahalesi sonrası gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı. Özer, "İki güzide meslek grubu yani öğretmen ve polisleri karşı karşıya getirmeyle ilgili her türlü manipülasyona şiddetle karşıyız" dedi.

GÜNCEL 31.08.2022 11:57
Milli Eğitim Bakanı Özer'den öğretmenlere gözaltı ile ilgili açıklama Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ankara’nın Elmadağ ilçesindeki Ders Aletleri Yapım Merkezi’nde katıldığı EVKİT (Evde Eğitim Gören Çocukların Eğitimlerinde Kullanılacak Eğitim Materyali) Dağıtım Töreni sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özer, hakları için eylem gerçekleştiren özel sektör öğretmenlerine yönelik polis müdahelesiyle ilgili açıklama yaptı. Özer, "İki güzide meslek grubu yani öğretmen ve polisleri karşı karşıya getirmeyle ilgili her türlü manipülasyona şiddetle karşıyız" dedi.

İHA'nın aktardığı habere Özer'in açıklaması şöyle:

"Bakanlık olarak devletteki öğretmenlerimizle özel eğitim kurumlarındaki öğretmenlerimizi ayırt etmiyoruz. Her birinin çalışma koşullarını çok daha iyi bir noktaya getirmek için, çok daha iyi ortamlarda eğitim vermelerini sağlamaları için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İki güzide meslek grubu yani öğretmen ve polisleri karşı karşıya getirmeyle ilgili her türlü manipülasyona şiddetle karşıyız."

NE OLMUŞTU?

Dün, özel okullarda ve dershanelerde çalışan öğretmenlerin örgütlendiği Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyeleri, taban maaş hakkı ve temel taleplerini dile getirmek için Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelmişti.

Ankara'da bir araya gelerek Milli Eğitim Bakanlığı'na yürümek isteyen öğretmenlere polis biber gazıyla müdahale etmişti. Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, 9 kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu. Polisin gözaltına aldığı 9 kişi akşam saatlerinde serbest bırakılmıştı.

Polisin müdahalesi sırasında bir öğretmenin sürüklenerek gözaltına alınması tepkilere neden olmuştu.

CHP, özel okul öğretmenlerine karşı, eylem sırasında gaz sıkma ve zor kullanma talimatı veren başkomiser Mukadder Kardiyen hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol