birgün

3° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 09.12.2021 13:59

Milyarlık kripto para vurgunu: Bitrota’nın sahibi adliyeye sevk edildi

Kripto para borsası Bitrota’nın sahiplerinden Kenan Altun, adliyeye sevk edildi. Altun, ‘dolandırıcılık’ suçlamasıyla 7 Aralık’ta Antalya’da polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı.

Milyarlık kripto para vurgunu: Bitrota’nın sahibi adliyeye sevk edildi

Hakkında yürütülen ‘dolandırıcılık’ iddiasıyla önceki gün Antalya’da yakalanarak İstanbul’a getirilen kripto para borsası Bitrota'nın sahiplerinden Kenan Altun, Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Yakalandıktan sonra aynı gün soruşturmanın yürütüldüğü İstanbul'a getirilerek Siber Suçlar Mücadele Şube Müdürlüğü'ne teslim edilen şüpheli Kenan Altun’un polisteki ifade işlemleri tamamlandı.

Altun, 1 günlük gözaltı işleminin ardından bugün öğlen saatlerinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra soruşturmanın sürdüğü Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Kripto para borsası Bitrota’nın kısa bir süre önce çökmesi üzerine çok sayıda kişinin hesaba ulaşamadığı ve parasını alamadığı iddia edilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol