birgün

13° AÇIK

Minor Empire, 12 ve 13 Ekim'de Salon'da

KÜLTÜR SANAT 05.10.2018 15:57
Minor Empire, 12 ve 13 Ekim'de Salon'da
Abone Ol google-news

Ozan Boz ve Özgü Özman önderliğinde kurulan Minor Empire, 12 Ekim ve 13 Ekim'de Salon İKSV'de müzikseverlerle buluşacak.

Boz ve Özman'ın yanı sıra Michael Occhipinti, Chris Gartner, Debashis Sinha, İsmail Hakkı Fencioğlu, Didem Başar, Sidar Demirer ve Selim Sesler’in katkı sunduğu grup, yayımladıkları albümlerle Türkiye'de hatrı sayılır bir kitleye hitap etmeyi başardı. Bütün biletleri tükenen 2017 konserinin ardından, bir yıl aradan sonra tekrar Salon’da sahne alacak Minor Empire'ın biletleri biletix'ten edinilebilecek.

12 Ekim'deki konser saat 22.00'de, 13 Ekim'deki konser ise 22.30'da başlayacak.

Minor Empire:

Gitarist ve prodüktör Ozan Boz ve vokalist Özgü Özman liderliğinde 2010’da Toronto'da kuruldu. Michael Occhipinti, Chris Gartner, Debashis Sinha, İsmail Hakkı Fencioğlu, Didem Başar, Sidar Demirer ve Selim Sesler’in katılımıyla yayımlanan ilk albüm ‘Second Nature’ ile Kanada Folk Müzik Ödülleri ve Kanada Bağımsız Müzik Ödülleri'nde "En İyi Dünya Grubu" ödüllerini aldı. Uluslararası basından "dünya müziği için atılmış büyük bir adım", "sinematik ve rüyamsı atmosferler yaratma konusundaki uzman" gibi övgülere mazhar oldu. Dünyayı kasıp kavuran bu albüm Türkiye’ye matbaa gibi geç geldi, 2014’te yayımlanmasının ardından yılın en çok satan albümlerinde ilk 10’a yerleşti. Özman, o türküleri Neşet Ertaş’tan sonra en iyi yorumlayacak vokal olarak tanımlandı. Dünya turnelerinin yanı sıra birçok prestijli festival ve mekânda sahne aldı. Yer aldığı festivaller grubu dünya müzik piyasasında iyice güçlü bir konuma getirdi. .

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol