birgün

13° PARÇALI AZ BULUTLU

ÖZEL 07.04.2021 10:14

Montrö tartışması ve emekli amiraller bildirisinin altındaki gerçekler

BirGün yazarı Dr. Hakan Güneş ve SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, Montrö tartışması ve emekli amiraller bildirisini BirGün’ün YouTube kanalına değerlendirdi.

Montrö tartışması ve emekli amiraller bildirisinin altındaki gerçekler

Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un açıklamaları ve 104 emekli amiralin bildirisinin ardından, Montrö Antlaşması ülkenin önemli gündemlerinden biri haline geldi.

Öte yandan iktidarın amirallerin bildirisini ‘darbecilikle’ itham etmesi, siyasette tansiyonu yükseltti.

BirGün yazarı Dr. Hakan Güneş ve SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen, Montrö Antlaşması’nı ve emekli amirallerin bildirisini tüm yönleriyle BirGün’ün YouTube kanalında değerlendirdi.

Güneş, iktidarın iddia ettiğinin aksine, ordu içinde darbeyi gerçekleştirecek bir ‘Kemalist sosyolojinin’ olmadığını dile getirirken, İşleyen ise darbecilik tartışmasıyla perdelenmek istenen Amerikancı politikalara dikkat çekti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol