birgün

23° AÇIK

Mudanya 3. Kitap Fuarı, 'Gençlik ve Gelecek' temasıyla kapılarını açıyor

Mudanya 3. Kitap Fuarı; “Gençlik ve Gelecek” temasıyla 20 Ağustos Cuma günü kapılarını açıyor. BirGün gazetesi Yayın Koordinatörü İbrahim Varlı, BirGün Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Berkant Gültekin ve BirGün yazarları da fuarda  yer alacak konuşmacılar arasında bulunuyor.

KÜLTÜR SANAT 13.08.2021 14:45
Mudanya 3. Kitap Fuarı, 'Gençlik ve Gelecek' temasıyla kapılarını açıyor
Abone Ol google-news

Mudanya 3. Kitap Fuarı; 20 Ağustos Cuma günü, “Gençlik ve Gelecek” temasıyla kapılarını açıyor. 20-29 Ağustos tarihleri arasında Mütareke Meydanı ve İsmet İnönü Parkı’nda düzenlenecek olan kitap fuarı kapsamında 75 yayınevi ile akademisyen, gazeteci-yazar, müzisyen ve tiyatrocular Bursalı kitapseverlerle buluşacak. YouTube, Twitch, Instagram ve Wattpad fenomenleri de sevenleriyle bir araya gelecek.

Mudanya Belediyesi’nin Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) işbirliğiyle düzenlediği Mudanya Kitap Fuarı’nın üçüncüsü 20 Ağustos’ta başlıyor. Mudanya 3. Kitap Fuarı; “Gençlik ve Gelecek” temasıyla 20-29 Ağustos tarihleri arasında Mütareke Meydanı ve İsmet İnönü Parkı’nda düzenlenecek.

2019 yılında 45 bin, 2020 yılında ise 23 bin ziyaretçiyi ağırlayan Mudanya Kitap Fuarı’nda bu yıl 75 yayınevi ile akademisyen, gazeteci-yazar, müzisyen ve tiyatrocular 9 gün boyunca Bursalı kitapseverlerle buluşacak.

BİRGÜN DE KİTAP FUARINDA YERİNİ ALACAK

Kitap fuarında BirGün Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi Berkant Gültekin 23 Ağustos Pazartesi saat 20:30’da ‘Hakikat Sonrası Çağda İletişim ve Gazetecilik’ , BirGün gazetesi Yayın Koordinatörü İbrahim Varlı ise 25 Ağustos Perşembe günü saat 20:30’da ‘Yolsuzluk Sarmalındaki Türkiye’ isimli konuşmaları ile kitapseverlerle buluşacak.

BirGün yazarları Barış İnce, Ümit Alan ve Elif Çongur da fuarda yer alacak isimler arasında bulunuyor.

ONUR KONUĞU ZÜLFÜ LİVANELİ VE SELÇUK ŞİRİN

Mudanya 3. Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konukları, Müzisyen, Yazar ve Yönetmen Zülfü Livaneli ve Akademisyen-Yazar Selçuk Şirin olacak.

Program Selçuk Şirin ile Yazar ve Yönetmen Nebil Özgentürk’ün “Bir Türkiye Hayali” oturumuyla başlayacak. Ardından Zülfü Livaneli, “Edebiyat Zamanlarında Yolculuk” online söyleşisi ile Bursalılarla buluşacak. Livaneli’ye Nebil Özgentürk ile Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da Mütareke Meydanı’nda kurulan söyleşi platformundan eşlik edecek. İlk günün son etkinliğinde CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu ile yazarlar Hakkı Zariç ve Levent Turhan Gümüş “Ümit Kaftancıoğlu Eserleriyle Dünden Bugüne Edebiyat Yolculuğu” oturumunda konuşacak.

SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ DE MUDANYA’DA

Etkinlik kapsamında Youtube, Twitch fenomenleri Pqueen, Pintipanda, Easter Gamers ve Can Sungur ile Instagram ve Wattpad fenomenleri Mudanyalı sevenleriyle bir araya gelecek.

Etkinlik süresince birçok gazeteci, yazar, akademisyen ve siyasetçi söyleşi ve imza günlerinde Bursalılarla buluşacak. Ercan Kesal, Barış İnce, Murat Ağırel, Ahu Özyurt, İbrahim Varlı, Elif Çongur, Gürkan Korkmaz, Esra Dicle, Ali Lidar, Fatih Yaşlı, Turgay Fişekçi, Vahdet Mesut Ayan, Sinem Sal, Murat Menteş, Ayşen Şahin, Şükrü Erbaş, Barış Terkoğlu, Tuba Torun, Gökhan Günaydın, Lal Laleş, Betül Dündar, Faruk Duman, Ali Mert Taşçıer, Gökçe Gökçen, Seren Servin Korkmaz, Müge Koçak, Esmahan Devran İnci, Ayşe Özlem İnci, Dileda Arslan, Ümit Alan, Ateş İlyas Başsoy ve Berkant Gültekin ile Bursalı gazeteciler Yüksel Baysal, Necati Kartal, Ozan Kaplanoğlu, Burak Demirci, Kübra Ulutaş Mudanya’nın konuğu olacak.

Mudanya 3. Kitap Fuarı kapsamında söyleşilerin yanı sıra tiyatro ve atölye etkinlikleri de planlanıyor. Mudanya Deniz Kültür Sanat Evi Tiyatrosu’nun Aziz Nesin/Üç Sesli Üzünç adlı oyunu ile Ekim Sanat Atölyeleri’nin playback tiyatrosu “Olay Var” Mütareke Meydanı’nda tiyatro severlerle buluşacak. Etkinlikte ayrıca fotoğrafçı Mustafa Seven, sokak fotoğrafçılığı ve Instagram üzerine sunum yapacak. Yazar Ali Lidar, “Küçük Prens Müzesi” etkinliğinde gençlerle okuma atölyesi, Yazar Murat Menteş de roman atölyesi gerçekleştirecek.

Fuar, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Türkü Akbayram konseriyle sona erecek.

BAŞKAN TÜRKYILMAZ: FUAR BU YIL DA PANDEMİ KOŞULLARINA GÖRE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Türkiye’yi etkisi altına alan Covid-19 tedbirleri gereği kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında pek çok programın iptal edildiğini kaydeden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da, Mudanya’nın sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlamak amacıyla fuarı bu yıl da pandemi koşullarına göre gerçekleştireceklerini söyledi. Yayıncılar Kooperatifi’ne, Mudanya’nın kültür sanat hayatına önemli bir ivme kazandıracak her biri birbirinden değerli yazarlara teşekkür eden Başkan Türkyılmaz, 20-29 Ağustos tarihlerinde Bursalıları kitapla, edebiyatla ve yazarlarla buluşmaya davet etti.

Etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun