birgün

10° KAPALI

EGE'DE BİRGÜN 19.08.2019 15:07

Muğla'da 22 HDP'li gözaltına alındı

Muğla'da 22 HDP'li gözaltına alındı

BİRGÜN İZMİR

HDP Muğla İl Örgütü’nün, Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasına tepki göstermek için yapacağı basın açıklamasına polisin müdahalesi sonrası 22 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

HDP Muğla İl Örgütü, bugün Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınarak yerlerine kayyum atanmasına karşı tepki göstermek için Sınırsızlık Meydanı’nda basın açıklaması gerçekleştirmek istedi.

Basın açıklamasının okunduğu anda polisin müdahale etmesi sonrası aralarından HDP PM üyesi Adalet Aydın, HDP İl eş Başkanı Belgin Koç’un da bulunduğu 22 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız