TMMOB Muğla İl Koordinasyon Kurulu, hekim ve sağlık çalışanları için üretilen 1000 adet siperlik maskeyi Muğla Tabip Odası'na teslim etti

Muğla'da sağlık çalışanları için siperlik üretildi

Nevzat Çağlar TÜFEKÇİ

TMMOB Muğla İl Koordinasyon Kurulu tarafından hekim ve sağlık çalışanları için temin edilen 1000 adet siperlik, Muğla Tabip Odası'na teslim edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan TMMOB Muğla İKK temsilcisi Görkem Acar, "Muğla Tabip Odası’nın talebi üzerine MMO İstanbul Şubesi ile iletişime geçtik. Sürecin hızlanması ve daha güçlü bir dayanışma yaratmak adına Muğla Akademik Odalar Birliği(MAOB) olarak süreci yürütmeye karar verdik. MAOB’nin diğer üyeleri olan Muğla Barosu, Muğla Diş Hekimleri Odası, Muğla Eczacı Odası, Muğla Veteriner Hekimler Odası, Yeminli Mali Müşavirler Odası Muğla İl Temsilciliği, Muğla Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile maddi paylaşım ve ortak dayanışma içinde sipariş verdiğimiz 1000 adet siperlik, Muğla Tabip Odasına teslim edilmiştir. Sağlık emekçilerine minnettarız, dayanışmaya katılan tüm meslek odalarına teşekkür ederiz" dedi.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından geçtiğimiz günlerde maliyetine siperlik üretimine yönelik dayanışma kampanyası başlatılmıştı.