birgün

14° PARÇALI BULUTLU

BİRGÜN EGE 08.04.2020 10:59

Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi’nde, pandemi için “Bilgi Hattı” oluşturuldu

Muğla Eğitim Araştırma Hastanesi’nde, pandemi için “Bilgi Hattı” oluşturuldu

Nevzat Çağlar Tüfekçi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde pandemi (koronavirüs) için danışma ve bilgi alma amaçlı olarak bir “Bilgi Hattı” uygulaması başlatıldığı açıklandı.

Açıklama Başhekim Vekili Uzman Dr. Salih Akkuş imzasıyla yapıldı. Yapılan açıklamada pandemi (koronavirüsle) ilgili olarak her konuda, hastane bünyesinde görev yapmakta olan akademisyen hekimlerden bilgi alınabileceği açıklandı. Açıklamada, vatandaşların, mesai saatleri içinde, hastanenin santral telefonundan arayarak, hekimlere bağlanıp merak ettikleri soruların yanıtlarını alabilecekleri belirtildi.

“Yüz yüze olamasak da yanınızdayız” denilen ve Başhekim Vekili Salih Akkuş imzalı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kurumumuzda görev yapmakta olan akademisyen hekimlerimizden oluşan ve vatandaşlarımızın merak ettikleri pandemi uygumasıyla ilgili bu süreçte sorularına karşılık cevap bulabilecekleri danışma hattımız hizmete başladı. Mesai saatleri içerisinde danışmanlık hizmeti verilecek olup, ‘Bilgi Hattı’na, kişiler kurumumuz santralinden ulaşabileceklerdir. ‘Yüz yüze olamasak da yanınızdayız’ prensibinden hareketle telefonla iletişim yoluyla hekimlerimiz tarafından vatandaşlarımıza destek verilecektir.”

‘Bilgi Hattı’ için aranılacak olan 26 hatlı santral telefonunun numarası şöyle: 0 252 214 13 23

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız