Muhalefet partilerine hakaret eden kamu yöneticisi hakkında soruşturma başlatıldı

02.12.2019 15:55 GÜNCEL
İYİ Parti ve CHP ile ilgili hakaret içerikli mesajlar paylaşan Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Erol Erkoç hakkında soruşturma başlatıldı. Erkoç'un ifadesi alınacak

Çorum'da, sosyal medya hesabından siyasilere yönelik hakaret içeren paylaşımlar yapan Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Erol Erkoç hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Erol Erkoç, sosyal medya hesabından İYİ Parti ve CHP liderlerine yönelik hakaret içeren paylaşımlarda bulundu. Elinde balta ile poz veren fotoğrafını da paylaşan Erkoç hakkında, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin talimatı ile idari soruşturma başlatıldı. Erkoç'un ifadesinin alınacağı öğrenildi.

BALTALI POZ

muhalefet-partilerine-hakaret-eden-kamu-yoneticisi-hakkinda-sorusturma-baslatildi-656508-1.

Erol Erkoç, sosyal medya hesabından, Meral Akşener’e yönelik, “Meral hanım bende merak ediyorum. Size parti kurmayı kim söyledi? Seçimlerde FETÖ, Hadepkk ve CHP ile ittifak etmeyi kim söyledi?” gibi paylaşımlar yaparken, yine CHP ile ilgili, “Bu ülkede CHP kimi seviyorsa, kimin yanında ise sizler onun karşısında olun ki, iki dünyada kurtuluşa erersiniz” ifadeler kullandı. Erkoç’un sosyal medya hesabında elinde keskin bir baltayla poz vermesi dikkat çekti.

Sungurlu İlçe Özel İdare Müdürü Erol Erkoç’un bu paylaşımlarına CHP ve İYİ Partililer tepki gösterdi.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner, Özel İdare Müdürü Erol Erkoç’u akılsızlıkla itham ederek şunları söyledi: “Allah akıl fikir verirken bizim özel idare müdürü dizilere vermiş kendisini. İdarecilik böyle yapılmaz diriliş Erol efendi. Köyler hizmet alamıyor, karşılarında muhatap bulamıyor. Bürokrasiye biraz daha ciddiyet gerekiyor.”

muhalefet-partilerine-hakaret-eden-kamu-yoneticisi-hakkinda-sorusturma-baslatildi-656509-1.muhalefet-partilerine-hakaret-eden-kamu-yoneticisi-hakkinda-sorusturma-baslatildi-656510-1.