birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Muharrem İnce: 2022 yılında artık siyasi yasak gibi kavramların konuşulmaması lazım

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na siyasi yasak getirilmesi hakkında, "2022 yılında artık siyasi yasak gibi kavramların konuşulmaması lazım. Bunlar çağ dışı kavramlar" değerlendirmesini yaptı.

SİYASET 13.05.2022 13:40
Muharrem İnce: 2022 yılında artık siyasi yasak gibi kavramların konuşulmaması lazım
Abone Ol google-news

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan ile bir araya geldi.

İnce, Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi girişinde Erbakan tarafından karşılandı. İkili görüşmenin ardından İnce ve Erbakan ortak basın toplantısı düzenledi.

İnce, burada yaptığı konuşmada, herkesin gıda ve beslenme konusunu konuştuğunu dile getirdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan ise İnce'ye ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, Türkiye'de ekonomik sorunların gündemin birinci maddesini oluşturduğunu kaydetti.

Bir gazetecinin, "Yargıtay, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na verilen mahkumiyet kararını onadı, aynı zamanda siyasi yasaklı hale geldi. Bu konudaki görüşleriniz nedir?" sorusu üzerine Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, "2022 yılında artık siyasi yasak gibi kavramların konuşulmaması lazım. Bunlar çağ dışı kavramlar" yanıtını verdi.

Yargının tarafsızlığını yitirdiğini belirten İnce, Kaftancıoğlu ile önceki dönemlerde aynı partide görev yaptığını ancak aynı noktada olmadığı çok sayıda konu bulunduğunu dile getirdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan ise "Hukuku ilgilendiren bir konu. İçeriğini de tam manasıyla bilmediğimiz için siyasi bir karar mı, hukuki karar mı, yorum yapmak şu aşamada çok uygun olmayabilir diye düşünüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun