birgün

11° AZ BULUTLU

Muharrem İnce: 50 bin avukatla YSK önünde olacağım

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul'daki programı çerçevesinde Sancaktepe'de halka seslendi. Herkesin 24 Haziran'da sandık başına gitmesi gerektiğini söyleyen İnce, "Ama ondan önce herkes 3 kişiyi ikna edecek.Tatil matil yok, herkes oy kullanmaya. Tatil matil yok, herkes oy kullanmaya. 50 bin avukatla YSK önünde olacağım" dedi

GÜNCEL 16.06.2018 17:32
Muharrem İnce: 50 bin avukatla YSK önünde olacağım
Abone Ol google-news

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, İstanbul'daki programı çerçevesinde Sancaktepe'de halka seslendi. Herkesin 24 Haziran'da sandık başına gitmesi gerektiğini söyleyen İnce, "Ama ondan önce herkes 3 kişiyi ikna edecek.Tatil matil yok, herkes oy kullanmaya. Tatil matil yok, herkes oy kullanmaya. 50 bin avukatla YSK önünde olacağım. Yalova Belediye Seçimlerini hatırlıyor musunuz? Orada beklediğimi hatırlıyor musunuz?" ifadelerini kullandı. "Kimsesiz çocuklara yurtlarda 18 yaşına kadar devlet tarafından bakılıyor. 18 yaşından sonra o çocuklar kapı dışarı ediliyor" İnce, " İlk yapacağım işlerden birisi o çocukların 18 yaşında devlette işe girmelerini sağlamak. Eğer 81 milyonluk Türkiye 7-8 bin kimsesiz çocuğuna bakamıyorsa yazıklar olsun böyle devlete" diye konuştu.

İnce'nin Sancaktepe'deki konuşmasından satır başları şöyle:

Bugün bayram günü. Bugün kucaklaşma günü, bayramızın mübarek olsun. Bayram günü Sancaktepe'de söz veriyorum. Kimsesiz çocuklara yurtlarda 18 yaşına kadar devlet tarafından bakılıyor. 18 yaşından sonra o çocuklar kapı dışarı ediliyor. İlk yapacağım işlerden birisi o çocukların 18 yaşında devlette işe girmelerini sağlamak. Eğer 81 milyonluk Türkiye 7-8 bin kimsesiz çocuğuna bakamıyorsa yazıklar olsun böyle devlete.

Kavga eden değil, gelecek diyen bir cumhurbaşkanı nano-teknoloji diyen bir cumhurbaşkanı kuantum diyen barış diyen özgürlük diyen bir cumhurbaşkanı olacağım. Benim cumhurbaşkanlığımda Erdoğan'da güzel yaşayacak. Çocuklara aş istiyorum iş istiyorum.

Benim cumhurbaşkanlığımda Erdoğan'da güzel yaşayacak. Geçen gün bir atanamamış öğretmen Erdoğan'a ne zaman atanacağını sordu. 'Onu Kılıçdaroğlu'na sor' dedi. Fizik öğretmeni Muharrem abiniz hepinizi atayacak.

Erdoğan sizleri unuttu, o artık beyaz Türk. Sizlere yakın olan benim, milletin evladı olan benim. Bu ülkeyi kalkındıracağız, özgür bir ülke olacak. Cumhurbaşkanı'na twit attı diye sabahları polis eve gelmeyecek. Cumhurbaşkanı stadyuma gidecek onu protesto edecekler o da pasolig'i getirecek. Benim cumhurbaşkanlığımda PassoLig'i kaldıracağız. Hatta 1 yıl cumhurbaşkanlığı yaptıktan sonra maça gideceğim. Eğer beni yuhalıyorlarsa işimi doğru yapmıyorum demektir.

Türkiye'nin büyük sorunları var, bu sorunları yorgun bir adam çözemez. Taze bir kan lazım. Meydan meydan geziyor. Aleyhimde konuşuyor, 'Çırak' diyor, Çakma usta ya, Erdoğan sana bir teklifim var bak her yerden yineliyorum, televizyonları izleyip benim mitinglerimdeki kalabalıkları görünce, arkadaşların sana, 'İnce bunları taşıdı' diyebilirler ama burada 1 tane taşıma yok. Hepsi gönüllü bunların hepsi. İstediğin bir kanalda istediğin bir saatte danışmanlarınla birlikte çık karşıma Erdoğan. Madem usta gelsin.

Gündüz bedava keki yedin, akşam yemeğinde ne yiyeceksin? Bedava kek isteyenler Erdoğan'a iş isteyenler bana oy versin.

Şimdi hep beraber 24 Haziran'da sandık başında olacağız. Ama ondan önce herkes 3 kişiyi ikna edecek.Tatil matil yok, herkes oy kullanmaya. Tatil matil yok, herkes oy kullanmaya. 50 bin avukatla YSK önünde olacağım. Yalova Belediye Seçimlerini hatırlıyor musunuz? Orada beklediğimi hatırlıyor musunuz? Merkez Bankası'nda yamuk olur, Muharrem İnce'de olmaz. Benim cumhurbaşkanlığımda 81 milyon makul yurttaş olacak. AKP'li kardeşlerim, Saadet Parti'li İYİ Parti'li HDP'li kardeşlerim hepinizi seviyorum.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol