birgün

25° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 13.08.2020 11:25

Muharrem İnce, ‘Bin Günde Memleket’ ismiyle hangi mesajı veriyor?

Partiden istifa etmeyen Muharrem İnce’nin ilan ettiği Bin Günde Memleket Hareketi, ismiyle 2023 yılına dair bir mesaj veriyor.

Muharrem İnce, ‘Bin Günde Memleket’ ismiyle hangi mesajı veriyor?

POLİTİKA SERVİSİ

CHP’li Muharrem İnce, günlerdir merakla beklenen açıklamasını yaptı. Partiden istifa etmeyen ve yeni parti kurmayacağını ifade eden İnce, ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ni başlattıklarını duyurdu.

İnce, hareketi Sivas Kongresi’nin yıldönümü olan 4 Eylül’de, Sivas’tan başlatacaklarını belirtti. Bu tarih, İnce’nin cumhurbaşkanlığı seçimine dair bir mesaj içeriyor.

4 Eylül’den itibaren bin gün, 2023 yılının mayıs-haziran aylarına denk geliyor. İnce böylece, 2023’te yapılması beklenen cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair bir süreç başlattıklarını ilan etmiş oldu.

CHP’den istifa etmek yerine parti içinde kalarak siyaset yapmayı tercih eden İnce, bir erken seçimin gerçekleşmemesi durumunda, 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 'muhalefetin ortak adayı' olmaya çalışacak. İnce’nin muhalefetin adayı olamaması durumunda, kendi hareketinin adayı olup olmayacağını ise zaman gösterecek.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız