birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

SİYASET 31.03.2020 09:56

Muharrem İnce'den, bağış kampanyası başlatan Erdoğan'a: Sen niye varsın?

CHP eski milletvekili Muharrem İnce, sosyal medya hesabı üzerinden AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a kampanya tepkisi gösterdi. İnce, Vatandaş kendi OHAL'ini ilan etsin, bağış yapsın... Sen niye varsın?" diye sordu

Muharrem İnce'den, bağış kampanyası başlatan Erdoğan'a: Sen niye varsın?

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam korona salgını ile mücadele kapsamında bağış kampanyası başlatması, Türkiye'nin gündemine oturdu.

Yurttaşlar zor günlerde devletin yurttaşa yardımcı olması gerektiğini dile getirdikleri binlerce sosyal medya paylaşımı gerçekleştirdi.

Muhalefet paritisinin milletvekillerinin yanı sıra birçok gazeteci, akademisyen, ekonomist, siyasi figür de bağış kampanyası başlatılmasını eleştirdi.

En sert tepkilerden biri ise AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı yarışına giren Muharrem İnce'den geldi. İnce, Erdoğan'ın konuşmasının ardından yaşanan gelişmeye sosyal medya hesabından attığı tweet ile tepki gösterdii.

İnce şu ifadeleri kullandı:

"Büyük devletler vatandaşlarına yardım için büyük bütçeli paketler açıklarken, "Suriyelilere 40 milyar dolar harcadık, bir 40 daha harcarız" diyenler vatandaştan bağış dileniyor, canlı yayında İBAN açıklıyor. Vatandaş kendi OHAL'ini ilan etsin, bağış yapsın... Sen niye varsın?"

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız