birgün

8° AZ BULUTLU

AVRUPA 06.01.2020 13:53

Münih yerel seçimleri için AKP'liler de harekete geçti

Münih yerel seçimleri için AKP'liler de harekete geçti

Almanya'da Türkiye kökenlilerin de içinde bulunduğu gruplar liste oluşturarak Münih Belediye Meclisi'ne girme girişiminde bulundu.

İçinde Afrikalı, Yunan, Türk , Kürt , İtalyan ve Alman uyruklu adayların yer aldığı Zuba adlı listeyle meclise girmek isteyen Türkiye kökenlilerin önü ise AKP'lilerin oluşturduğu FAIR listesiyle kesilmek isteniyor.

15 Mart'ta gerçekleşecek Münih yerel seçimlerinde 80 belediye meclis üyesi seçilecek.

Almanya'da yaşayan çeşitli gruplar da mecliste temsil hakkı elde edebilmek için, Türkiye kökenlilerin de içinde bulunduğu Zuba adlı bir liste oluşturdu. Bu listenin önünü kesmek için AKP'lilerin oluşturduğu listenin ismi ise FAIR.

munih-yerel-secimleri-icin-turkiye-kokenliler-de-harekete-gecti-fair-listesi-671387-1.

AKP'lilerin oluşturduğu FAIR listesi adı verilen listenin seçime katılabilmesi için 1000 imza toplanması gerekiyor. Münih'in çeşitli yerlerinde imza toplanması için stantlar açıldı. Kimi Türkiye kökenliler ise listenin AKP'lilere ve cami çevrelerine ait olduğunu bilmeden imza veriyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız