birgün

9° HAFİF YAĞMUR

Musa Anter Gazetecilik Ödülleri'nde sona doğru

Musa Anter Gazetecilik Ödülleri için son başvuru tarihi yaklaştı. Yeni Yaşam Gazetesi'nin düzenlediği ödüller için son başvuru tarihi 10 Eylül

MEDYA 29.08.2021 10:35
Musa Anter Gazetecilik Ödülleri'nde sona doğru
Abone Ol google-news

Bu yıl 28.’si düzenlenecek olan Musa Anter Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı. “Türkçe Haber”, “Kürtçe Haber”, “Fotoğraf (haber fotoğrafı)”, “Karikatür” ve “Kadın Haberciliği” dallarında düzenlenecek yarışmanın sonuçları 18 Eylül’de açıklanacak. Başvurular için son tarih ise 10 Eylül.


Musa Anter ve görevi başında şehit düşen özgür basın çalışanları anısına her yıl düzenlenen, “Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri” yarışmasını bu yıl da gazetemiz Yeni Yaşam düzenlemektedir. Yarışmanın dili Türkçe ve Kürtçe’dir. Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Yarışması, “Türkçe Haber”, “Kürtçe Haber”, “Fotoğraf (haber fotoğrafı)”, “Karikatür” ve Gurbetelli Ersöz anısına “Kadın Haberciliği” olmak üzere beş ayrı dalda düzenlenir.

Her katılımcı sadece bir daldan ve sadece bir eser ile yarışmaya katılabilir.

Değerlendirme, yarışmaya doğrudan gönderilen çalışmaların yanı sıra ön eleme kurullarının seçici kurullara önerileri de dikkate alınarak yapılır.

Gönderilen eserler sahiplerine iade edilmeyecek ve gazetemizde yayınlanabilecektir.

Yarışmaya katılım başvuru son tarihi 10 Eylül 2021, seçilen eserlerin açıklanma tarihi ise 18 Eylül 2021’dir.

Eserlerin, PTT veya kargo ile gönderilmesi ya da elden bizzat teslim edilmesi gerekmektedir. Posta veya kargodan kaynaklı ulaşmayan eserlerin sorumluluğu sahibine aittir.

Katılım koşulları

- Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Yarışması’nın teknik şartnamesinde belirtilen koşullara haiz, eser sahibi herkes yarışmaya katılabilir.

- Yarışmaya seçici kurul üyeleri (jüri olduğu yıl) ile Yeni Yaşam gazetesi çalışanları katılamazlar.

- Yarışmaya katılan eserlerin daha önce yayımlanmamış ya da 10 Eylül 2020 tarihinden sonra yayımlanmış olması gerekmektedir.

- Katılımcı, daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme almamış eserleriyle katılabilir.

- Eserin, daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme aldığının ortaya çıkması durumunda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır; alınan ödül iptal edilir. Ödül alınmışsa, katılımcı tarafından iade edilmesi gerekmektedir. Bu işlem diğer katılımcılar için herhangi bir talep hakkı doğurmaz.

- Yarışmaya gönderilen eser üzerinde, eser kendisinin olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve jüriyi yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında jüri tarafından kural ihlali işlemi uygulanır.

- Yarışmaya eser gönderen tüm katılımcıların, şartnamede belirtilen hususları kabul ettikleri kabul edilir. Bu koşullara uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılır.

- Eser yayınlanmamış ise, eserin adı, çekildiği ya da çizildiği yer ve zaman; yayınlanmış ise yayınlandığı gazete, dergi, ajans, internet sitesi, TV ile yayın tarihi bilgileri ve yayının bir kopyasının dosyada yer alması gerekmektedir.

- Katılımcıların; özgeçmiş, iletişim adresi ve eser hakkındaki bilgi yazısı ile bir adet fotoğrafını başvuru dosyasına eklemelidir.

JURİLER

Türkçe Haber Jürisi: Tuğrul Eryılmaz, Candan Yıldız, Fatih Polat, Faruk Eren, İbrahim Varlı, Hüseyin Aykol

Kürtçe Haber Jürisi: Mehmet Alî Ertaş, Suna Tunç, Beritan Zagros, Ramazan Ölçen, Ömer Tur

Kadın Haberciliği Jürisi: Nevin Cerav, Gülşen Koçuk, Bircan Değirmenci, Ceren Sözeri, Elif Akgül

Fotoğraf Jürisi: Çetin Altun, Ramazan Öztürk, Özcan Yaman, Ali Dağlı, Refik Tekin

Karikatür Jürisi: İmam Cici, Sefer Selvi, Ender Özkahraman, Aslı Alpar

musa-anter-gazetecilik-odulleri-nde-sona-dogru-915584-1.

***

ADRESLER

Web: yeniyasamgazetesi1.com, e-posta: yeniyasamgazetesi@gmail.com

Telefon: 0 212 252 83 99 Fax: 0 212 252 83 90

Adres: Şehit Muhtar Mahallesi Bekar Sokak No: 7/3 Beyoğlu/İstanbul

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol