birgün

11° PARÇALI BULUTLU

‘Museum Of The Moon’ Türkiye’de ilk kez Beşiktaş Festivali’nde

Beşiktaş Belediyesi, Türkiye’de ilk kez Beşiktaş Festivali kapsamında sergilenen Ay'ın 7 metre çapındaki görselinin yer aldığı ‘Museum of the Moon’ dün akşam sanatseverlerle buluştu. Ay ışığı altında usta sanatçı Bülent Ortaçgil’in sahne aldığı konserde, vatandaşlar muhteşem bir görsel şölen eşliğinde unutulmaz anlar yaşadı.

KÜLTÜR SANAT 17.09.2022 18:40
‘Museum Of The Moon’ Türkiye’de ilk kez Beşiktaş Festivali’nde
Abone Ol google-news

İngiliz sanatçı Luke Jerram’ın yarattığı Ay ve ay ışığının birleşimi olarak tasarlanan Museum of the Moon, Beşiktaş Belediyesi’nin organizasyonu ile Beşiktaş Festivali kapsamında Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda Bülent Ortaçgil konseri eşliğinde vatandaşların beğenisine sunuldu.

Avustralya’dan İrlanda’ya dünyanın birçok ülkesinde sergilenen Museum of the Moon, devasa boyutuyla ilk kez Türkiye’de bir açık hava konserinde Bülent Ortaçgil’in eşsiz eserleriyle izleyenlerle buluştu. Ay ışığı altında konsere gelenler hem görsel hem de müzikal anlamda benzersiz bir gece yaşadı.

museum-of-the-moon-turkiye-de-ilk-kez-besiktas-festivali-nde-1064896-1.

AKPOLAT: FESTİVALLERİN YASAKLANDIĞI GÜNLERDE HERKESİ KÜLTÜR SANATLA BULUŞTURACAĞIZ

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat sahneye çıkarak usta sanatçı Bülent Ortaçgil’in adına Tema Vakfı’na yapılan fidan bağışını takdim ederek açıklamalarda bulundu. Başkan Akpolat;

‘’Beşiktaş yine çok özel ve güzel günlerinden birisini yaşıyor. Beşiktaş Festivalimiz tüm coşkusuyla devam ediyor. 30 Ağustos’ta başladık ve 1 Ekim’e kadar devam edeceğiz. Önce Barbaros Meydanı’ndaydık, şimdi de Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’mızdaki etkinlik alanımıza geldik. Burada sinema gösterimlerimiz ve konserlerimiz var. Bu muhteşem görüntü Museum of the Moon Türkiye’de ilk defa Beşiktaş’ta. Bu görüntünün altında bundan sonraki günlerde olacak konserler, sinema gösterimlerimiz ve etkinliklerimizde aynı bugünkü gibi, coşkulu bir şekilde komşularımızı bekliyoruz. Bugün Bülent Ortaçgil’in sanattaki 50. yılı ve dolayısıyla kendisini burada ağırlamak bizim için büyük mutluluk ve gurur.

Festivallerin yasaklandığı bu günlerde herkesi kültür ve sanatla buluşturmak gibi bir görevimiz var. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Bu akşam burada muhteşem bir görüntü var. Herkesin, NASA’dan alınan bu özel görsellerle gerçekleştirilen ve yurt dışından buraya çok büyük zahmetlerle getirilerek muhteşem bir atmosferin ortaya çıkmasını sağlayan bu görüntüyü paylaşmaya davet ediyorum’’ dedi.

museum-of-the-moon-turkiye-de-ilk-kez-besiktas-festivali-nde-1064897-1.

1 EKİM’E KADAR DEVAM EDECEK

Ay’ın ve ay ışığının muhteşem ambiyansı Beşiktaş Cüneyt Arkın Sanatçılar Parkı’nda bir hafta boyunca ücretsiz olarak görülebilecek.

Dün akşam Bülent Ortaçgil konserinde olduğu gibi, Nil Karaibrahimgil, Duygu Soylu, Jülide Özçelik ve Tuluğ Tırpan Trio da orkestrasıyla aynı ayın altında şarkılarını söyleyecek.

Beşiktaş Festivali, 1 Ekim'e kadar devam edecek.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol