birgün

12° PARÇALI BULUTLU

Musk, Twitter anlaşmasında fiyatı düşürmek istemiş

Twitter için daha önce yaptığı teklifi geri çeken Tesla'nın patronu Elon Musk, Twitter anlaşmasına yeniden dönerken, daha önce yaptığı teklif fiyatını düşürmek için görüşmeler yaptığı belirtildi.

DÜNYA 06.10.2022 07:02
Musk, Twitter anlaşmasında fiyatı düşürmek istemiş Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ın, Twitter anlaşmasında daha önce yaptığı teklifin altında bir anlaşma için görüşmeler gerçekleştirildiği ifade edildi.

Bloomberg'e konuşan kaynaklar Musk'ın temsilcilerinin daha önce hisse başına 54,20 dolar olan teklifin altında bir fiyat için görüşmeler yaptığını belirtti.

Haber Wall Street Journal ve New York Times gazetelerinde de yer aldı. New York Times'ın haberine göre Musk tarafı yüzde 30'luk bir indirim istedi.

Reuters'ta yer alan habere göre ise Musk'ın anlaşmayı tamamlamaya yakın olduğu ifade edildi.

Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk, Twitter Inc. için daha önce verdiği ancak daha sonra geri çektiği hisse başına 54,20 dolarlık (toplam 44 milyar dolar ) satın alma teklifini bir kez daha sunmuştu.

Musk, ABD’nin sermaye piyasası kurulu SEC’ye mektup göndererek teklifini iletti.

Sahte hesaplar konusu kriz yaratmıştı

Musk’ın aylar önce sosyal medya devini almak için yaptığı teklif, nisan ayında söz konusu fiyat üzerinden varılan anlaşma, sonrasında Musk’ın pişmanlık sinyali veren çok sayıda paylaşımı, kullanıcıların ne kadarlık bir kısmının bot hesap olduğu konusunda yalan söylemekle Twitter’ı suçlaması ve sonrasında teklifini geri çekme kararı alması uzun bir süre gündemi meşgul etmiş, konu yargıya taşınmıştı.

Konuya yakın kaynakların Bloomberg’e verdiği bilgiye göre Musk’ın teklifini yeniden canlandırma kararı, hukuk ekibinin mahkeme sonucunun aleyhinde çıkacağı beklentisi nedeniyle ve bu ay mahkemeye çıkmasını önlemek amacıyla alındı.

Mektubu aldığını ve anlaşmayı üzerinde uzlaşılan fiyat üzerinden gerçekleştirmek niyetinde olduğunu bildiren Twitter’ın hissesi bu yeni gelişmenin ardından yüzde 22'ye varan yükseliş kaydetmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol