Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe'nin şampiyonluk sayılarıyla ilgili TFF'ye yaptığı başvuru üzerine, "Biz bir komite kurduk, hemen hazırlandık. Altı sayfaya yakın dilekçeyi maalesef TFF'ye vermek durumunda kaldık" dedi.

Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk talebiyle ilgili açıklama

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Fenerbahçe'nin şampiyonluk sayılarıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) yaptığı başvuru üzerine, başvurunun reddi için 6 sayfalık dilekçeyi federasyona vermek durumunda kaldıklarını söyledi.

Kulüp televizyonunda katıldığı programda soruları yanıtlayan Cengiz, sarı-lacivertli kulübün gündem değiştirmek için böyle bir başvuruda bulunduğunu belirtti.

TFF Başkanı Nihat Özdemir'in yayıncı kuruluştaki bir programa katıldığını hatırlatan Cengiz, "Yorumcu denen zat, hem 28 şampiyonluğu söyledi, üstüne 'Bunu inşallah olumlu değerlendirirsiniz' dedi. Soru soruluktan çıktı, hem savcı, hem yargıç hem bilirkişi oldu. Ey yorumcu sen kimsin? Tabii ki insan olarak değerlisin. Ama senin oradaki merteben soru sormak. Bir de hüküm icra edip TFF Başkanı'nı zor duruma düşürmek değil. Fakat zor duruma düşürmenin ötesinde Sayın TFF Başkanı o sıkışma içinde öyle bir laf etti ki bizi hukuk adına ürküttü. 'Biz inceliyoruz' dedi. Bir irkildik, çünkü bildiklerimiz var" diye konuştu.

Sarı-lacivertli kulübün başvuru zamanlamasını bilinçli olarak seçtiğini söyleyen Cengiz, "O kadar kırılgan bir camiaları var ki hemen rüzgara kapılıyorlar, üfürmeniz yetiyor. Bunu gördükten sonra biz bir komite kurduk, hemen hazırlandık. Altı sayfaya yakın dilekçeyi maalesef TFF'ye vermek durumunda kaldık" ifadelerini kullandı.

Mustafa Cengiz, Fenerbahçe'nin başvurusuyla ilgili, "Bu iflas etmiş tüccarın eski defterleri karıştırması babında federasyona olan başvurusunu ciddiye almadık. Müflis bir tüccar hareketi bu" değerlendirmesinde bulundu.

Sarı-lacivertli kulübün ligde puan kaybettiği bir haftada gündemi değiştirmek istediğini belirten Cengiz, şunları kaydetti:

"Bu hafta da yaptılar, hemen gündem değiştirmek için bir şey atıyorlar. Bu beni ilgilendirmez. Galatasaray'da bu yapılsa beni ipe çekerler. Sokakta yürütmezler. Galatasaray camiası bu konuda daha uyanıktır. Bizimkilerin gündemini hemen değiştiremezsiniz. Bizimkiler doğruluk, dürüstlük ve amaca yönelik başarıdan yanadır. Fenerbahçe camiasına en ufak laf etmem. Fakat camialarla yönetimler farklıdır. Bir yönetimin yaptığı ağır bir suçu ben camiaya yüklemem."