birgün

17° AÇIK

Mustafa Varank'tan Ali Babacan'a ‘köpek' benzetmesi

Sanayi Bakanı Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'Kabile devletinin reisi' diyen Ali Babacan'a "Kelp (köpek) kağnı gölgesinde yürür, kağnının gölgesini kendi gölgesi sanırmış" diye yanıt verdi.

SİYASET 19.12.2021 13:29
Mustafa Varank'tan Ali Babacan'a ‘köpek' benzetmesi
Abone Ol google-news

Sanayi ve Teknoloji Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan için 'Kabile devletinin reisi' diyen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a "Kelp (köpek) kağnı gölgesinde yürür, kağnının gölgesini kendi gölgesi sanırmış" diye yanıt verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan partisinin Kadıköy İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kabineye ilişkin olarak ''Kabine kelimesi yerine kabile kelimesi daha doğru. Reis, reis dedikleri de şu anda maalesef kabile devletinin reisi" dedi.

Bu sözler üzerine Ali Babacan sosyal medyada AKP'ye yakın hesapların hedefi haline gelirken Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Twitter hesabından Ali Babacan'ın konuşmasının videosunu alıntılayarak şu paylaşımı yaptı: "Kelp, kağnı gölgesinde yürür, kağnının gölgesini kendi gölgesi sanırmış…" Arapçada 'kelp' kelimesi 'köpek' anlamına geliyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol