birgün

6° AZ BULUTLU

GÜNCEL 19.05.2015 14:04

Mutlu Kaya'ya yapılan saldırıyla ilgili 3 gözaltı daha

Mutlu Kaya'ya yapılan saldırıyla ilgili 3 gözaltı daha

Fox TV’de “Sesi Çok Güzel” yarışmasında kamera karşısına çıkan ve uğradığı saldırı sonucu ağır yaralanan Mutlu Kaya'nın sağlık durumu ciddiyetini korurken olayla ilgili 3 kişi daha gözaltına alındı. Sol'da yer alan habere göre, gözaltında bulunan 4 şüpheliden, 3'ünün adliyeye sevk edildiği belirtildi.

Ergani Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Mutlu Kaya'nın, Fatih Mahallesi'ndeki evinde silahla başından vurularak ağır yaralanmasına ilişkin başlattığı soruşturma kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Diyarbakır Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin Diyarbakır'ın Huzurevleri Semti'ndeki operasyonunda aralarında genç kızın eski erkek arkadaşı olduğu bildirilen Veysel E'nin de bulunduğu 3 kişi yakalandı. Olayla ilgili dün de bir kişi gözaltına alınmıştı. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade işlemleri tamamlanan 4 kişiden biri, serbest bırakıldı.

KAYA'NIN SAĞLIK DURUMU CİDDİYETİNİ KORUYOR
Bu arada, İstanbul'da katılacağı televizyon programı öncesi evde prova yaparken başından vurularak ağır yaralanan Kaya'nın, Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi tedavisi devam ediyor. Kaya'nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi. Kaya'nın ailesinin hastane önündeki bekleyişi de sürüyor.

Akrabalarının tehdit ettiği yarışmacı silahla vuruldu