birgün

11° PARÇALI AZ BULUTLU

Müzakerelere hazırız ancak şartlar değişiyor

SİYASET 28.09.2022 06:30
Müzakerelere hazırız ancak şartlar değişiyor Fotoğraf: AA
Abone Ol google-news

Haber Merkezi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya lideri Putin'in AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Ülkesinin Ukrayna ile müzakerelere hazır olduğunu" söylediğini belirtti.

Rusya'nın resmi haber ajansı TASS'ta yer alan habere göre Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında geçen bir konuşmadan bahsederek Rus liderin Ukrayna ile müzakerelere hazır olduğunu belirttiğini söyledi. Putin'in Erdoğan'a ülkesinin müzakerelere hazır olduğunu ancak bazı koşul ve durumların değiştiğini vurguladığını da sözlerine ekledi. Peskov, “Başkan, Rusya'nın elbette müzakereye hazır olduğunu, ancak durum değiştikçe koşulların da değiştiğini söyledi” ifadelerini kullandı. Haberde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun iki liderin Semerkand'daki diyaloğunu anlattığı, "Erdoğan ile yaptığı görüşmede Putin, Kiev ile diyaloğun yeniden başlamasının bir olasılık olduğunu kabul ettiğini söyledi" açıklamalarına da yer verildi. Rusya'nın müzakerelere yönelik ilkelerinin ve şartlarının değişmediğini vurgulayan Kremlin Sözcüsü, Putin'in Erdoğan'dan müzakere yolunu terk edenin Ukrayna tarafı olduğunu hatırlamasını istediğini de belirtti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol