birgün

26° AÇIK

AVRUPA 19.07.2021 11:25

Müzisyenler Berlin'de Gezi direnişçileri için söyledi

Gezi direnişi sırasında genç yaşta katledilen Ali İsmail Korkmaz, Berlin Bavul Kültür ve Sanat Kafe’de düzenlenen etkinlikle anıldı.

Müzisyenler Berlin'de Gezi direnişçileri için söyledi

BirGün/BERLİN

Berlinli müzisyenler, Haziran direnişçilerini unutmadı. Bavul Kafe'nin Gezi direnişçilerinden Ali İsmail Kormaz’ın katledilmesinin yıl dönümünde düzenlediği etkinliğe Ötekilerin Orkestrası, Emrah Gökmen, Anthony Hüseyin ile Kaye Sudakx'ın da aralarında olduğu sanatçı ve gruplar sahne aldı.

Etkinlikte Gezi direnişinin son bulmadığı mahallelerde kent direnişlerinde, işçilerin hak arama mücadelerinde, doğanın katledilmesine karşı verilen mücedelelerde, sokaklarda, kadın direnişinde, Boğaziçi direnişinde ve hayatın bir çok alanında sürdüğü vurgulandı.

Ötekilerin Orkestrası ile başlayan müzik dinletisi, Berlin’in sevilen müzisyenlerinden Emrah Gökmen ile devam etti. Kendi bestelerinden oluşturduğu müzikleri seslendiren Anthony Hüseyin’den sonra da Kaye Sudakx ispanyolca söyledikleri Şili halk ve direniş müzikleriyle dinleyicileri coşturdu. Ardından yeniden sahne alan Ötekilerin Orkestrası, koro desteğiyle dinleyenleri kendine hayran bıraktı. Program, sahne dışı müzikler ve konuşmalarla devam etti.

Fotoğraflar: Erdal Aykaç

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol