birgün

3° AÇIK

GÜNCEL 03.04.2021 20:31

Nadira Kadirova’nın abisi, Türkiye halkına seslendi: Lütfen sessiz kalmayın

AKP’li Şirin Ünal’ın evinde şüpheli şekilde yaşamını yitirmiş halde bulunan Nadira Kadirova’nın abisi Muhammed Ali Kadirov, AYM’ye 9 ay önce başvuru yaptıklarını ancak sonuç alamadıklarını belirterek, Türkiye halkını olaya sessiz kalmamaya çağırdı.

Nadira Kadirova’nın abisi, Türkiye halkına seslendi: Lütfen sessiz kalmayın

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın Ankara’daki villasında şüpheli şekilde ölü bulunan 23 yaşındaki Nadira Kadirova’nın abisi Muhammed Ali Kadirov, video mesaj aracılığıyla kamuoyuna çağrıda bulundu.

Kardeşinin 23 Eylül 2019’da yaşamını yitirmesinin üzerinden 1,5 yıl geçtiğini hatırlatan Kadirov, 9 ay önce başvurdukları Anayasa Mahkemesi’nden (AYM) henüz sonuç alamadıklarını belirtti.

Kadirov, kamuoyuna çağrı yaparak, “Lütfen bu olaya sessiz kalmayın. Türkiye Cumhuriyeti’nden rica ediyorum. Lütfen sessiz kalmayalım” dedi.

AYM üyelerine de seslenen Kadirov, “Lütfen, elinizi vicdanınıza koyun. 23 yaşındaki Nadira, sizin de evladınız olabilirdi” ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol