birgün

29° AZ BULUTLU

Nebati, ABD'li şirketlerin temsilcileriyle bir araya geldi: Türkiye'nin yatırım potansiyelini detaylıca aktardık

ABD'de bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD'li şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle bir araya geldiklerini bildirdi. Nebati, "Devreye aldığımız uygulamalar ile ülkemizin ekonomik görünümü hakkında bilgiler vererek Türkiye'nin yatırım potansiyelini detaylıca aktardık" dedi.

EKONOMİ 20.04.2022 10:51
Nebati, ABD'li şirketlerin temsilcileriyle bir araya geldi: Türkiye'nin yatırım potansiyelini detaylıca aktardık
Abone Ol google-news

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD'li şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle görüştü.

G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı ile uluslararası kuruluşların "bahar toplantıları"na katılmak için ABD'de bulunan Nebati, Twitter hesabından Washington'daki temaslarına ilişkin bilgi verdi.

Nebati, ABD Ticaret Odası'nın düzenlediği yuvarlak masa toplantısında ABD'nin önde gelen şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle bir araya geldiklerini belirterek, "Devreye aldığımız uygulamalar ile ülkemizin ekonomik görünümü hakkında bilgiler vererek Türkiye'nin yatırım potansiyelini detaylıca aktardık" ifadesini kullandı.

G20 Yükselen Piyasa Ekonomileri Toplantısı'na da katıldıklarını aktaran Nebati, "Jeopolitik şoklar, yüksek emtia, gıda ve enerji fiyatlarının yanı sıra küresel finansal koşulların ekonomik etkilerinin ele alındığı görüşmede, kırılganlıklara karşı ortak çabanın ve küresel iş birliğinin önemini vurguladık" değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Nebati, göç ve zorla yerinden edilme konusunda ise sistematik bir bakış açısının getirilebilmesi maksadıyla AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G20 bünyesinde bir çalışma grubu oluşturulması önerisini yinelediklerini kaydetti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol