birgün

15° AÇIK

Nebati et ve yumurta üreticileriyle görüştü: ‘Cesur adım’ mesajı

‘Enflasyonla mücadele’ kapsamında yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmaların temsilcileriyle bir arayan gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak amacıyla uyguladığımız KDV indirimlerine ek olarak firmalarımızın da fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık” açıklamasında bulundu.

EKONOMİ 12.05.2022 14:35
Nebati et ve yumurta üreticileriyle görüştü: ‘Cesur adım’ mesajı
Abone Ol google-news

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmaların temsilcileriyle bir araya geldi.

Görüşmenin detaylarına ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Nebati, ‘KDV indirimlerine ek olarak’, fiyat politikalarında ‘cesur adımlar atılması’ konusunda mutabık kalındığını ifade etti.

Nebati şunları kaydetti:

“Politikalarımızın merkezine aldığımız, en temel önceliğimiz olan enflasyonla mücadele kapsamında gıda sektöründe faaliyet gösteren yem, kırmızı et, beyaz et ve yumurta üreticisi firmaların temsilcileri ile bir araya gelerek yapıcı ve verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmak amacıyla uyguladığımız KDV indirimlerine ek olarak firmalarımızın da fiyat politikalarında cesur adımlar atması konusunda mutabık kaldık. Fiyatlardaki dalgalanmaların önüne geçmek ve istikrara kavuşmasını sağlamak için hep birlikte var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun