birgün

14° AÇIK

Nebati: Yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürütüyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "KOBİ'lerin finansman ihtiyaçlarını desteklemek amacıyla üretim, ihracat ve istihdamı önceleyen, Türkiye Ekonomi Modeline uyumlu, yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürüttüklerini" bildirdi.

EKONOMİ 06.09.2022 21:31
Nebati: Yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürütüyoruz
Abone Ol google-news

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye Ekonomi Modeli kapsamında bugüne kadar uygulamaya aldıkları destek paketlerinin, teminat eksikliği bulunan işletmelerin finansman ihtiyaçlarını karşılaması hususunda önemli bir işlev gördüğünü iddia etti.

Bakan Nebati, yeni bir Hazine destekli kefalet paketi için çalıştıklarını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Gelinen aşamada, teminat eksikliği yaşayan KOBİ’lerimizin finansman ihtiyaçlarını en uygun şekilde desteklemek amacıyla üretim, ihracat ve istihdamı önceleyen Türkiye Ekonomi Modelimizle uyumlu şekilde, yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürütüyoruz. Hazine Destekli Kefalet Paketi, ekonomimizin lokomotifi olan KOBİ’lerimizi odağına alan bir anlayışla kurgulanmakta olup, teknik çalışmaların tamamlanmasına müteakip hazırlanan paketin kullandırım koşulları ve diğer tüm detayları kamuoyumuzun bilgisine sunulacaktır."

KGF, teminat yetersizliği nedeniyle kredi alamayan KOBİ'lere ve KOBİ dışı işletmelere kefil oluyor. KGF aynı zamanda KOBİ'lerin ve KOBİ dışı işletmelerin finansmana erişimine destek veriyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol