Antep'te 41 yaşındaki Neslihan Kaya'yı katleden fail T.D. gözaltına alındı. T.D. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Neslihan Kaya'yı katleden fail yakalandı

Antep'te Neslihan Kaya'yı kesici aletle öldüren fail erkek T.D. yakalandı.

16 Kasım Salı günü Şehitkamil ilçesi Belkız Mahallesi'ndeki arazide cenazesi bulunan 41 yaşındaki Kaya'nın katil zanlısı bir iş yerinde saklanırken bulundu.

T.D, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Olay yerine yakın bir iş yerinde yakalandı

Antep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin, bölgedeki 148 güvenlik kamerasını inceleyerek kimliğini tespit ettiği katil zanlısının 30 yaşındaki T.D. isimli şahıs olduğu tespit edildi. Kimlik tespiti yapılan şahsı yakalamak için özel ekip kuran emniyet, şehrin tüm giriş ve çıkışlarına şüpheli şahsın fotoğrafları göndererek teyakkuza geçti.

Ekipler, il içi ve il dışında gidebilme ihtimali olan yerlere de sivil polisler görevlendirerek önlem aldı. Daha sonra şahsın bulunduğu yeri tespit eden polis ekipler, katil zanlısının arkadaşına ait olay yeri yakınlarındaki bir iş yerinde olduğunu tespit etti. İş yerine akşam saatlerinde baskın yapana polis ekipleri, katil zanlısını kıskıvrak yakalayarak gözaltına aldı.

Gözaltındaki işlemleri tamamlanan katil zanlısı T.D., tutuklanma talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Adliyeye sevki sırasında görüntü alan basın mensuplarını fark eden katil zanlısı, yüzünü gizlemeye çalıştı.

AA-İHA