birgün

19° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 04.01.2021 12:43

Netflix'in yeni Türk dizisi '50m2'den ilk fragman yayınlandı

Dünyaca ünlü dijital yayın platformu Netflix, geçtiğimiz aylarda 2021 yılında yayına girecek Türk dizileri ve filmleriyle ilgili açıklama yapmıştı. 2021 yılında yayınlanması beklenen 50m2'nin ilk fragmanı yayınlandı.

Netflix'in yeni Türk dizisi '50m2'den ilk fragman yayınlandı

Netflix, 50m2 dizisini, “Hayatını patronunun pis işlerini yaparak kazanan ve bir gölge gibi yaşayan tetikçi, yeni vefat etmiş bir terzinin oğlu zannedilince bu kimliğe bürünmeye karar verir” ifadeleriyle tanımlıyor.

Dizinin başrolünde oyuncu Engin Öztürk yer alıyor. Dizide Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu, Murat Kılıç ve Gürkan Uygun diğer oyuncular arasında bulunuyor.

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği ve kara mizah türünde bir yapım olan 50m2’nin senaryosunu, Leyla ile Mecnun’un da senaristi olan Burak Aksak kaleme aldı.

Yönetmen koltuğunda İşler Güçler, Kardeş Payı gibi dizlerin yönetmen koltuğunda bulunan Selçuk Aydemir yer alıyor.

Dizi, ikinci bir şans arayan Gölge adlı karakterin yaşadığı dramı ve peşinde koştuğu aksiyonu, komedi unsurlarıyla aktaracak.

Dizi, 27 Ocak’ta yayınlanacak.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol