birgün

11° AÇIK

DÜNYA 15.04.2021 13:51

Netflix şovu, Byron Bay halkını ayaklandırdı: Bu programı istemiyoruz

Netflix'in Avustralya'da çekmeyi planladığı bir dizi ülkeyi ayağa kaldırdı. Dizinin çekileceği Byron Bay'de yaşayanlar imza toplayarak yerel yönetime şikayette bulundu.

Netflix şovu, Byron Bay halkını ayaklandırdı: Bu programı istemiyoruz

Netflix’in bir süre önce tanıttığı Byron Baes isimli dizi, Avustralya’nın Byron Bay bölgesinde büyük tepki çekti. Dizide genç sosyal medya fenomenlerinin hayatlarının anlatıldığı açıklandı.

Bölge halkı bu programın bölgeye zarar vereceğini açıklayarak imza kampanyası başlattı. Yetkililere gönderilen şikayet dilekçelerinde, “Bu program için izin vermeyin. Bu dizi burada çekilemez. Çekimlerin burada olması bu el değmemiş doğal güzelliklere zarar verecektir” açıklaması yapıldı.

Hem yerel hem eyalet hem de federal yönetimlere gönderilen mektupta çekim ekibine verilen izinlerin geri alınması gerektiği belirtildi.

İmza kampanyasına 4 binden fazla kişi destek oldu.

Toplam 8 bölümün olacağı dizinin tanıtımını geçen hafta yapan Netflix tepkiler üzerine bir açıklama yapmadı.

Netflix, 7 Nisan'da programın duyurusunu yapmıştı.

Kampanya metni için tıklayın

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol