birgün

15° SİSLİ

GÜNCEL 26.08.2020 15:58

Niğde'de sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve mevlit yasaklandı

Niğde'de sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve mevlit organizasyonları yasaklandı.

Niğde'de sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve mevlit yasaklandı

Niğde'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan ve mevlit organizasyonları yasaklandı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Covid-19 ile mücadele kapsamında İl Pandemi Kurulu, Vali Yılmaz Şimşek başkanlığında toplandı.

Toplantıda, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan, mevlit gibi etkinliklerin yasaklanması kararlaştırıldı.

DÜĞÜN VE NİKAHLAR 2 SAAT İLE SINIRLANDI

Ayrıca düğün ve nikahların en fazla 2 saat içerisinde tamamlanması yönünde karar alınan toplantıda, düğün salonlarında sandalye, koltuk düzeninin fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde oluşturulmasına, sokak düğünlerinde paketli su servisi hariç her türlü yiyecek içecek ikramının yapılmasının durdurulmasına, gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların düğünlere ve nikah merasimlerine alınmamasına karar verildi.

Her düğün veya nikah merasiminde en az bir kamu görevlisinin görevlendirilmesinin kararlaştırıldığı toplantıda, merkezde kurulan perşembe pazarının ikinci bir karara kadar kapatılması, kamu kurum ve kuruluşlarında yemekhane hizmetleri hariç kişilere yapılacak her türlü yiyecek içecek ikramının durdurulması yönünde kararlar alındı.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız