15 Temmuz darbe girişimi sırasında “AKP’nin reklamcısı” olarak bilinen eski eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Nihal Olçok, “Beni ortadan kaldırmak çok kolay. Ama bana bir şey olursa açılacak iki mektup var” diye konuştu.

Nihal Olçok’tan “Bana bir şey olursa” çıkışı: Açılacak iki mektup var
Fotoğraf: AA

15 Temmuz darbe girişiminde sırasında “AKP’nin reklamcısı” olarak bilinen eski eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Nihal Olçok, ‘kendisine bir şey olması’ durumunda açılacak iki mektup olduğunu söyledi.

T24’ten Cansu Çamlıbel’in sorularını yanıtlayan Nihal Olçok, bu mektuplarla ilgili olarak, “Benim ve çocuklarımın can güvenliği onlar. Ama onlar anlatılacak şeyler değil” ifadelerini kullandı.

Nihal Olçok ile yapılan söyleşinin bir kısmı şöyle:

“SEDAT PEKER’E CANLI YAYIN TEKLİF ETTİM”

AKP’nin siyasi vizyonuna inanan, bu vizyonu çizen adamlardan birisiyle hayat arkadaşı olan birisi öyle büyük hayal kırıklığı yapıyor ki kalkıp bir suç örgütü liderine “Benim artık çarem kalmadı, siz el atın şu işlere” dercesine bir mesaj gönderiyorsunuz Twitter üzerinden.

Bu eleştirileri getirenlere bakın nerede duruyorlar. Bir şeyin düzelmesini ne kadar ister bu insanlar? Bunu söyleyenler “bana dokunmayan yılan, bin yaşasın” yaklaşımında olan insanlar. Bense yanacaksak önce benden başlasın diyen biriyim. Sedat Peker’e beraber canlı yayın teklif ettim ben.

Ama sanki ona da kızdınız. Sizin çağrınıza yanıt vermeden önce hesap yaptı diye mi düşündünüz?

Hesap yapmadı belki ama en azından belli ki bir istişare yaptı eşiyle dostuyla. Ben o tweet’i atarken burada şu koltukta tek başıma oturuyordum. Yalnız yaşıyorum zaten. Ben altı yıldır evini, arabasını değiştirmemiş biriyim. Beni ortadan kaldırmak çok kolay. Ama bana bir şey olursa açılacak iki mektup var. Benim ve çocuklarımın can güvenliği onlar. Ama onlar anlatılacak şeyler değil.

“TOPLUMU PARÇALAR ORADA YAZANLAR”

Anlatmıyorsunuz ama anlıyorum ki iktidar çevresi sizin bu mektupları hazırladığınızı ve kamuoyuna açıklanmasını istemeyecekleri bazı bilgilere haiz olduğunuzu biliyorlar. Doğru mu?

Bir kişiye anlattım ben. Bilmiyorum kim ne biliyor ama bana bir şey olursa o mektuplar açılır. Ondan sonra darbe için tanka tüfeğe hiç gerek olmadığını anlarsınız. Toplumu parçalar orada yazanlar.”

Söyleşinin tamamına ulaşmak için tıklayın.