Nihat Hatipoğlu'ndan CNN TÜRK'te laiklik karşıtı sözler

TV şovmeni Nihat Hatipoğlu, CNN Türk'te Hakan Çelik tarafından sunulan Hafta Sonu adlı programa katıldı.

İleri'nin aktardığı habere göre, Hakan Çelik Nihat Hatipoğlu'na 'terör eylemleri'nin nedenini sordu.

'MEDRESELERİN KAPATILMASI'

Soru üzerine, Hatipoğlu 'terör'ün esas nedeni olarak medreselerin kapatılmasını gösterdi. Çelik, bölgede medreselerin ve dini değerlerin geri plana itilmesinin 'terör'e zemin yarattığını söyledi.

Hatipoğlu şunları söyledi: "Siz benim sözlerime katılmayabilirsiniz ama bence bunda medreselerin kapatılması etkili olmuştur. Devlet manevi alanı boşaltınca bunun yerini ırkçı terör aldı."

LAİKLİK KARŞITI SÖZLER

Nihat Hatipoğlu din ile siyasetin de birbirinden ayrılamayacağını söyleyerek. Peygamberlerden örnekler verdi. Hatipoğlu, peygamberlerin hem namaz kıldırdıklarını hem de devlet yönettiklerini söyledi. Dinin bütünleştirici olacağını söyledi.

İlahiyatçı Hatipoğlu, halkın kendisiyle aynı hassasiyetleri taşıyanları seveceğini ve bunun kapsayıcı olacağını söyledi.

'ÜÇ HARFLİLER UZAK İHTİMAL'

Melih Gökçek'in darbe girişimini "üçharfliler"le bağlantılandırdığı sözlerine atfen de konuşan Nihat Hatipoğlu, bunun uzak ihtimal olduğunu söyledi. Hatipoğlu esas gerekçenin cemaat üyelerinin 40 yıl boyunca Gülen tedrisatından geçmiş olması olduğunu söyledi.