birgün

28° AZ BULUTLU

SPOR 27.07.2021 19:53

Nihat Özdemir: Yabancı kuralında değişiklik yok

TFF Başkanı Nihat Özdemir, harcama limitleri, yabancı sınırı ve yayıncı kuruluşun ödemeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Nihat Özdemir: Yabancı kuralında değişiklik yok

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, A Spor'da katıldığı programda yabancı kuralı ile ilgili soruyu yanıtladı.

Özdemir, kendisine yöneltilen, 'Yabancı kuralı konusunda bir değişiklik olur mu?' sorusuna "Yabancı kuralında hiçbir değişiklik yok" yanıtını verdi. Özdemir: "Harcama limitlerinin aşımını yüzde 25 olarak sınırladık," dedi.

A Spor'a konuşan Nihat Özdemir, "Limitlere, elimizden gelen bütün yardımları yaptık. Artımları %25 olarak açıkladık. Kuru 2020-21 sezonunun ortalama rakamı olarak aldık. Kuru da sabitleyerek, harcama limitlerinde elimizden geleni yaptık. Yayıncı kuruluş, 2020-21 sezonunda ödemesi gereken miktarın tamamını ödedi ve biz de kulüplerimize dağıttık. 2021-22 sezonu için görüşmelerimiz devam ediyor. En geç 1 hafta içinde görüşmelerimizi tamamlayacağız ve kulüplerden görüş alacağız." dedi.

Öte yandan Özdemir, "Yabancı kuralı değişikliği konusunda hiçbir değişiklik yok. 8+6 yabancı kuralı devam edecek." ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol