birgün

1° PARÇALI BULUTLU

Nilüfer Müzik Festivali’nde kamp yasağında geri adım: İçki ve sigara satışına yasak devam ediyor

Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 6. kez düzenlediği Nilüfer Müzik Festivali’ne, son anda Nilüfer Kaymakamlığı tarafından getirilen içki ve kamp yasağında konaklama engelinde geri adım atıldı. Bursa Valiliği ile yapılan görüşmeler sonucunda festivalde kamp yapılmasına izin verilirken, içki ve sigara satışında yasak kararı devam ediyor. Nilüfer Müzik Festivali’nde konaklama ve alkol satışı kaymakamlık kararıyla yasaklanmıştı.

GÜNCEL 02.09.2022 09:52
Nilüfer Müzik Festivali’nde kamp yasağında geri adım: İçki ve sigara satışına yasak devam ediyor
Abone Ol google-news

Art arda gelen festival ve konser yasaklarına bir yenisi daha içki ve konaklama kısıtlamasıyla eklendi. Nilüfer Belediyesi tarafından 2-3-4 Eylül tarihlerinde yapılacak olan Nilüfer Müzik Festivali’ne, bir gün kala Nilüfer Kaymakamlığı tarafından içki ve kamp yasağı getirildi. Nilüfer Kaymakamı Mustafa Özarslan'ın imzasıyla, belediyeye gönderilen resmi yazıda saat 01.00'de müzik yasağının başladığı da hatırlatıldı.

Günler öncesinden kamp yapmak üzere bilet satın alarak alana gelen katılımcılar, festivalin ilk gününde Balat Atatürk Ormanı girişinde beklemeye başladı. Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Orhan Sarıbal, Yüksel Özkan ve Erkan Aydın, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz da sabah erken saatlerde Balat Atatürk Ormanı’ndaki festival alanına giderek Kaymakamlık kararı ile yaşanan mağduriyetle ilgili harekete geçti.

Bursa Valisi Yakup Canbolat ile yapılan telefon görüşmesinde kamplı bilet satışlarının önceden yapıldığı ve yasak kararı nedeniyle aralarında İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir gibi farklı şehirlerden gelen binlerce kişinin mağdur olduğu bilgisi iletildi. Ayrıca Orhaneli’de yine 2-3-4 Eylül tarihlerinde düzenlenen kamp ve Karavan Festivali’nde de çadır kurulacağı hatırlatılarak aynı tarihlere denk gelen Nilüfer Müzik Festivali’nde de kampa izin verilmesi istendi.

İÇKİ VE SİGARA YASAĞI DEVAM EDECEK

Yapılan görüşmeler sonucunda Valilik, Nilüfer Müzik Festivali’nde kampa izin verdi. Festivalde sigara ve içki yasağı ise devam edecek.

Krizin çözülmesi üzerine Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, CHP Bursa Milletvekilleri ve CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz ile birlikte festival alanına girmek için kapıda bekleyen gençlerin yanına giderek gelişmeler hakkında bilgi verdi.

BELEDİYE BAŞKANI ERDEM'DEN AÇIKLAMA

Sorunun çözümü için çabaladıklarını söyleyen Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “İki ay önce kaymakamlık ve valiliğimize Nilüfer Müzik Festivali için başvuruda bulunduk. Ancak festivale bir gün kala, yani dün itibariyle bazı konularda olumsuzluklar yaşandı. Hem kamp hem de alkol ve sigara satışıyla alakalı kısıtlamalar getirildi. Milletvekillerimiz ve mülki amirlerle beraber diplomasiyle bu sorunu çözdük. Kamp yasağı kaldırıldı, isteyenler kamp alanında çadır kurup konaklayabilecek. Festival alanında alkol ve sigara satışı ise olmayacak” dedi.

nilufer-muzik-festivali-ne-konaklama-ve-icki-yasagi-getirildi-1059268-1.

Bu yıl 6. kez düzenlenecek festival için gerekli bütün önlemlerin alındığını belirten Başkan Erdem, “Bazı illerde de kısıtlamalar oldu. Bugün bu anlamda yaklaşım ve öngörülerinden dolayı milletvekillerimize ve Valimize teşekkür ediyorum. Müzik festivali başlıyor, katılan herkese teşekkürler” diyerek sözlerini tamamladı.

CHP Genel Başkanı Lale Karabıyık da günler öncesinden kamp için biletlerini alarak Bursa’ya gelen müzik tutkunlarının mağdur olmayacağı için mutlu olduklarını belirterek, "Sorunlar çok şükür çözüldü. Sizlere iyi eğlenceler diliyorum" dedi.

Açıklamaların ardından festival katılımcıları alana girerek çadırlarını kurdu.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol