birgün

25° AZ BULUTLU

GÜNCEL 13.11.2017 08:37

NKP, yasak dinlemedi

NKP, yasak dinlemedi

Mersin Nükleer Karşıtı Platformu’nun (NKP) yapacağı etkinliğe, Mersin Valiliği’nin izin vermemesine rağmen Tevfik Sırrı Gür Stadyumu yanındaki Park Kafe’de bir araya gelen NKP üyeleri yere yatarak ‘Nükleere Hayır’ yazdı. Dün öğle saatlerinde bir arayan gelen NKP üyeleri bir süre polisle tartıştı. Polisin, valiliğin izin vermediğini bu sebeple de etkinliğe kesinlikle izin vermeyeceklerini söylemesi üzerine NKP üyeleri etkinliği stadyum yanındaki Park Kafe’de yaptı. NKP adına konuşan Dr. Ful Uğurhan “Yaşam hakkımızı savunmak için bu girişi bize çok gördüler ve izin vermediler. Biz bu eylem için 12 gün önceden valiliğe başvurmuştuk. İzin vermeyeceklerini Cuma günü mesai saatlerinin son zamanları beyan ettiler. Burada her birimiz nükleer santralı istemeyen binleri temsil ediyoruz” diye konuştu.


22 Kasım’da ki Ankara’da görülecek davaya çağrı yapan Uğurhan “Önümüzde çok önemli bir süreç var. Mersin’in sivil toplum örgütleri ve kişileri tarafından çevre etki değerlendirme raporuna karşı açılmış davanın mahkemesi olacak. Çevre etki değerlendirme davası aynı zamanda Akkuyu yer lisansı iptali davası da var. Hep beraber Ankara’ya gideceğiz. Tüm dostlarımızı bekleriz” dedi. Gökay Başcan

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız