Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada LGS'ye girecek öğrenciler için 20 Haziran Cumartesi Günü Nüfus Müdürlüklerinin açık olacağını duyurdu

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden LYS’ye girecek öğrenciler için açıklama

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada LGS'ye girecek öğrenciler için 20 Haziran Cumartesi Günü Nüfus Müdürlüklerinin açık olacağını duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"LYS'ye girecek öğrencilerimizin Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı başvurularının alınması amacıyla tüm il ve ilçe nüfus müdürlüklerimiz 20 Haziran Cumartesi günü 07. 00-10.00 saatleri arasında açık bulundurulacaktır.

Öğrencilerimizin: ana, baba, veli veya vasisi ile birlikte sosyal mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla sınava başvurulduğunu gösterir fotoğraflı belge ile il veya ilçe nüfus müdürlüklerine randevusuz olarak başvuruda bulunabilecektir.

Öğrencilerimizin mağdur olamaması için başvurmadan önce T.C kimlik kartı bedellerinin PTT, anlaşmalı bankalar ya da interaktif vergi dairesi adresinden yatırılması ve son altı ayda çekilmiş bir adet biyometrik fotoğraf ile müracaat etmeleri gerekmektedir."

nufus-ve-vatandaslik-isleri-genel-mudurlugu-nden-lys-ye-girecek-ogrenciler-icin-aciklama-745462-1.