birgün

9° HAFİF YAĞMUR

YEŞİL BİRGÜN 29.05.2020 08:11

Nükleerciler kendini aklamaya çalışıyor

Nükleerciler kendini aklamaya çalışıyor

Akkuyu Nükleer A.Ş.’nin çocuklar için düzenlediği resim yarışmasında birinciliğin doğal güzellikleri anlatan bir resme verilmesine tepki gösteren yaşam savunucuları, ‘Çocukları kullanarak kendilerini aklamaya çalışıyorlar’ dedi.

Yeni Yaşam Gazetesi’nin haberine göre, Rossotrudnichestvo Türkiye Temsilciliği ile Akkuyu Nükleer A.Ş.’nin 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği ‘Hayalini çiz’ resim yarışmasında dereceye giren görülen 9 çocuğa, içinde kırtasiye malzemeleri bulunan sırt çantaları, Akkuyu Nükleer A.Ş. tişörtleri ve kitaplardan oluşan hediyeler ulaştırıldı.

Çocuklara iyi bir gelecek sunacaklarmış gibi algı yaratılmaya çalışıldığını belirten Mersin Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED) Başkanı Sabahat Aslan, “İleride çocukların sağlıklarını bozacak bu yatırımı bu şekilde göstermek doğru değil” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol