birgün

24° AZ BULUTLU

YEŞİL BİRGÜN 29.05.2020 08:11

Nükleerciler kendini aklamaya çalışıyor

Nükleerciler kendini aklamaya çalışıyor

Akkuyu Nükleer A.Ş.’nin çocuklar için düzenlediği resim yarışmasında birinciliğin doğal güzellikleri anlatan bir resme verilmesine tepki gösteren yaşam savunucuları, ‘Çocukları kullanarak kendilerini aklamaya çalışıyorlar’ dedi.

Yeni Yaşam Gazetesi’nin haberine göre, Rossotrudnichestvo Türkiye Temsilciliği ile Akkuyu Nükleer A.Ş.’nin 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlediği ‘Hayalini çiz’ resim yarışmasında dereceye giren görülen 9 çocuğa, içinde kırtasiye malzemeleri bulunan sırt çantaları, Akkuyu Nükleer A.Ş. tişörtleri ve kitaplardan oluşan hediyeler ulaştırıldı.

Çocuklara iyi bir gelecek sunacaklarmış gibi algı yaratılmaya çalışıldığını belirten Mersin Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED) Başkanı Sabahat Aslan, “İleride çocukların sağlıklarını bozacak bu yatırımı bu şekilde göstermek doğru değil” dedi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız