birgün

21° PARÇALI AZ BULUTLU

GÜNCEL 27.07.2021 11:53

Nur Sarıoğlu’nu öldüren erkek, ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemiyle yargılanacak

2 ay önce Kayseri'de yaşayan 26 yaşındaki rehberlik öğretmeni Arife Nur Sarıoğlu'nu, ‘arkadaşlık teklifini reddettiği’ bahanesiyle yanında taşıdığı silahla vurarak öldüren Tolga Temur hakkında, ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Nur Sarıoğlu’nu öldüren erkek, ‘ağırlaştırılmış müebbet’ istemiyle yargılanacak

Kayseri'de, 2 ay önce arkadaşlık teklifini reddeden rehberlik öğretmeni 26 yaşındaki Arife Nur Sarıoğlu'nu tabanca ile vurarak öldüren 29 yaşındaki Tolga Temur hakkındaki iddianame tamamlandı.

Kayseri 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen iddianamede, Temur hakkında, ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

DHA'nın ulaştığı davanın iddianamesinde Temur´un, pişman olduğunu belirterek, “Arife´yi 7-8 yıldır tanırdım. Uzun dönemden beri birliktelik kurmak istiyordum. Olay günü yanına konuşmak için gittim. Hayatında başka biri olduğunu söyleyince anlık gaflet ile ateş ettim. Öldürmek için gitmedim. Pişmanım” dediği öğrenildi.

Mahkemenin iddianameyi kabul etmesinin ardından Tolga Temur, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

NE OLMUŞTU?

Olay, 20 Mayıs'ta, Talas ilçesine bağlı Mevlana Mahallesi Taslak Sokak'ta meydana geldi. Rehberlik öğretmeni Arife Nur Sarıoğlu, evden çıkışta, kendisini bekleyen Tolga Temur ile karşılaştı.

Tolga Temur, daha önce de birçok kez arkadaşlık teklifinde bulunduğu Sarıoğlu'na teklifini yineledi.

Sarıoğlu olumsuz yanıt verince Temur, belinden çıkardığı tabancayla peş peşe ateş etti.

Vücuduna 3 mermi isabet eden Sarıoğlu, kanlar içinde yere yığıldı. Temur, bu kez de kendi başına dayadığı tabancayı ateşledi. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Sağlık ekibinin yaptığı kontrolde Sarıoğlu´nun yaşamını yitirdiği belirlendi. Temur ise yapılan ilk müdahalesinin ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi´ne kaldırıldı.

Arife Nur Sağıroğlu, Yahyalı ilçesinde toprağa verildi.

Tolga Temur da hastanedeki tedavisinin ardından mahkemece tutuklanarak, cezaevine konuldu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol