birgün

18° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 12.12.2018 14:03

ÖDP'liler, 'Bu krizde böyle yaşanmaz' diyerek sokağa çıktı

ÖDP'liler, 'Bu krizde böyle yaşanmaz' diyerek sokağa çıktı

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyeleri, "Asgari ücret insanca yaşanabilecek ücret olsun" diyerek sokağa çıktı.

"Bu krizde böyle yaşanmaz" diyen ÖDP üyeleri İstanbul, Artvin, Malatya, Eskişehir, Uşak gibi birçok noktada bildiri dağıtımı ve basın açıklaması yaptı.

ÖDP, asgari ücret görüşmelerinin başlamasıyla birlikte yayınladığı bildiri ile asgari ücretin emekçiyi düşünerek belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Hayat pahalılığı ve enflasyonun emekçinin cebindeki üç kuruşunda alındığına dikkat çektiği açıklama ile birçok noktada sokağa çıkıyor.

"DİSK'in önerdiği 2800 TL net asgari ücret talebi kabul edilmeli" denilen açıklama halk tarafından büyük ilgi gördü.

odp-bu-krizde-boyle-yasanmaz-diyerek-sokaga-cikti-541321-1.odp-bu-krizde-boyle-yasanmaz-diyerek-sokaga-cikti-541322-1.odp-bu-krizde-boyle-yasanmaz-diyerek-sokaga-cikti-541323-1.

odp-bu-krizde-boyle-yasanmaz-diyerek-sokaga-cikti-541324-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız