birgün

32° AZ BULUTLU

ODTÜ’de ‘Devrimde Kayyumsuz Mezuniyet’ töreninde 5 öğrenci gözaltına alındı

ODTÜ’de 5 öğrenci, “Devrimde Kayyumsuz Mezuniyet” töreni girişinde ellerindeki pankartları ve öğrenci kimliklerini polise kontrol ettirmedikleri gerekçesiyle gözaltına alındı.

EĞİTİM 19.09.2021 22:02
ODTÜ’de ‘Devrimde Kayyumsuz Mezuniyet’ töreninde 5 öğrenci gözaltına alındı
Abone Ol google-news

ODTÜ Rektörlüğü'nün vakaların artmasını gerekçe göstererek yapmama kararı aldığı, her yıl gelenekselleşen ve birçok konuda birbirinden önemli mesajlar veren pankartlı mezuniyet töreni, bu yıl yine Devrim Stadyumu'nda gerçekleşti. Mezuniyet törenine rektör Verşan Kök katılmadı.

ANKA'nın haberine göre, törende polisin öğrencilerden kimliklerini ve pankartlarını göstermelerini talep ettiği ve pankartların fotoğrafını çekmek istediği belirtildi. Sivil polis olduğu iddia edilen kişilere pankartlarını ve öğrenci kimliklerini göstermek istemeyen H. K., Z. K., M. Ö., T. K. ve A. K. isimli öğrencilerin gözaltına alındığı bildirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol