ODTÜ'de etkinlik günü dersler 'güvenlik' gerekçesiyle iptal edildi

19.12.2018 16:08 GÜNCEL

cukurda-defineci-avi-540867-1.Orta Doğu Teknik Üniversitesi yönetimi, bugün okulda yapılacak etkinlikler dolayısyla bazı bölümlerin derslerini iptal etti.

İleri haber'in aktardığına göre, ODTÜ yönetiminin dersleri iptal etme gerekçesi ise 'güvenlik sebepleri' olduğu belirtildi.

Emek Gençliği tarafından düzenlenen “Ekonomik Kriz: Nedenleri ve Etkileri” aşlıklı panel ve Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu 'nun düzenleyeceği (SGDF) 19 Aralık anması etkinliği nedeniyle, üniversite yönetiminin dersleri iptal ettiği belirtilirken, duyuru öğretim görevlileri tarafından yapıldı.

odtu-de-etkinlik-gunu-dersler-guvenlik-gerekcesiyle-iptal-edildi-544005-1.

EKONOMİK KRİZİN NEDENLERİ VE ETKİLERİ PANELİ

Emek Gençliği'nin düzenleyeceği ve EMEP MYK Üyesi İskender Bayhan, ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Pınar Bedirhanoğlu ve CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke'nin katılımcı olduğu panelde, ekonomik krizin nedenleri ve etkileri konuşulacak.

19 ARALIK KATLİAMI ANMA ETKİNLİĞİ

SGDF'nin 19 Aralık 'Hayata Dönüş' adlı operasyon nedeniyle yaşanan katliamda kaybedilen devrimcilerin anısına düzenleyeceği panel ve anma etkinliğinde ise, 19 Aralık'ın yaşayan tanıklarından HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, Burdur Cezaevi'ne dönük saldırıda kolu koparılan sosyolog Veli Saçılık ve HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu söz alacak.