birgün

18° PARÇALI AZ BULUTLU

EĞİTİM 09.04.2021 14:41

ODTÜ'den 23 Nisan etkinliği: Çocukların bilimsel sorularını hocalar yanıtlayacak

Ortadoğu Teknik Üniversitesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir etkinlik düzenliyor. Çocuklar merak ettiklerini soracak, hocalar yanıtlayacak.

ODTÜ'den 23 Nisan etkinliği: Çocukların bilimsel sorularını hocalar yanıtlayacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir etkinlik düzenleyen Ortadoğu Teknik Üniversitesi, çocukların kısa videolar ile iletecekleri bilimsel soruları hocalara yanıtlatacak.

"Gelin bu yıl Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün siz geleceğimiz çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı bilimin ışığında kutlayalım," diyen ODTÜ, çocuklara "Merak ettiğiniz soruları siz sorun, ODTÜ hocaları yanıtlasın," diyerek şu çağrıyı yaptı:

odtu-den-23-nisan-etkinligi-cocuklarin-bilimsel-sorularini-hocalar-yanitlayacak-862603-1.

* Merak ettiğin soruyu en fazla 15 saniyelik videoya çek.

* Videonu istediğin herhangi bir platforma yükle ve videonun paylaşabileceğin bir bağlantı adresini oluştur.

* En geç 16 Nisan 2021, Cuma günü 17:00’a kadar velin ile alt kısımda sunulan “Video Bağlantı Adresi Gönderme Formu”nu doldurarak videonun bağlantı adresini gönder.

* ODTÜ YouTube kanalında 23 Nisan günü saat 15.30’da gerçekleşecek canlı yayında, seçilen videolardaki soruları ODTÜ hocaları yanıtlasın.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol