İstanbul'da bulunan bir okulda “Bilim Şenliği ve Fetih” konulu program düzenledi. Program sırasında bir imam kürsüye çıkarak Kuran okudu. Bazı veliler tepki göstererek, okul bahçesini terk etti.

Okul bahçesindeki etkinlikte imam getirtilip Kuran okutuldu: Veliler tepki gösterdi

İlköğretimden yükseköğretime kadar her kademedeki milyonlarca öğrenci dini vakıflar, dernekler ve Diyanet’in ablukasına alındı. Bunun son örneği ise İstanbul'da bir okulda yaşandı.

İstanbul Şirinevler’de bulunan Şair Zihni Ortaokulu’nda dün “Bilim Şenliği ve Fetih” konulu program düzenledi.

Program sırasında bir imam kürsüye çıkarak Kuran okudu. Bu durum üzerine bazı veliler, okul bahçesini terk etti.

Şirinevler’de Şair Zihni Ortaokulu’nda Bilim Şenliği ve Fetih konulu bir etkinlik düzenledi. Etkinlik kapsamında bir de kermes organize edildi.

halktvcom.tr'den Yurdagül Uygun'un haberine göre, program devam ettiği sırada kürsüye imam çıktı ve Kuran okumaya başladı. Bu durum bazı öğretmenlerin ve velilerin tepkisine neden olurken, bazı veliler okul bahçesini terk etti.

Şair Zihni Ortaokulu Müdürü, Kuran okutulmasının, “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum” projesi çerçevesinde olduğunu belirterek, “Bu proje resmi izinli onaylı. O kadar çok aman aman büyük bir durum değil” dedi.

Kuran okuyan kişinin imam olduğunu ve okullarında görevlendirildiğini aktaran okul müdürü, “Bu imamlar din kültürü öğretmenlerimizle ortak çalışma yürütüyorlar. İmamın okuduğu şey bir ayetti. Yaşanan bu durumdan öğretmen arkadaşlardan birkaçı rahatsız olmuş olabilir ama bana gelip soranlara ben durumu anlattım. Bu programı düzenlerken ne aşırıya gitmek lazım, ne geri kalmak lazım. Burada amacımız şu; öğrencide bir vatan sevgisi, bir bayrak sevgisi oluşsun” ifadelerini kullandı.