birgün

4° AZ BULUTLU

Oltan Köleoğlu, mahkeme kararına rağmen kaçak inşaatı sürdürüyor!

YEŞİL BİRGÜN 08.05.2020 11:36
Oltan Köleoğlu, mahkeme kararına rağmen kaçak inşaatı sürdürüyor!
Abone Ol google-news

MEHMET REBİİ ÖZDEMİR

Samsun'da Çarşamba Biokütle Enerji Santralı tartışmaları dinmek bilmiyor. Santralın iptaline yönelik kesinleşmiş üç mahkeme kararına rağmen inşaat çalışmaları devam ediyor.

Çarşamba Ovası’nın ortasında yeralan Eğercili Mahallesi’nde, Oltan Köleoğlu Elektrik ve Enerji Üretimi Ticaret A.Ş. tarafından inşaatı kaçak olarak devam eden santral için Samsun Valiliği’ nin 'ÇED Gerekli Değildir' kararı mahkeme tarafından iptal edildi. Mahkemenin bu kararının inşaatı devam eden santral hakkında verilen üçüncü iptal kararı olduğunu hatırlatan Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) Sözcüsü Mehmet Özdağ'ın açıklamasına Mimarlar Odası Samsun Şubesi, Ayvacık Ziraat Odası ve Terme ziraat Odası Başkanları da destek verdi. Şantiye kapısında belediyenin mührüne rastlamadıklarını dile getiren Özdağ, şöyle konuştu:

“Ortada bu kadar mahkeme kararı varken, şirket salgını fırsata dönüştürmek için her türlü çabayı gösteriyor. Sokağa çıkma yasaklarında bile santral inşaatına hızla devam edilerek, bir taraftan mahkeme kararlarına meydan okunuyor diğer taraftan da şantiyede çalışan emekçilerin sağlığı hiçe sayılarak korona virüs salgınına meydan okunuyor. Çarşamba Belediyesi tarafından geç de olsa mahkeme kararlarının uygulandığı ifade edilmekte. Ancak söz konusu kaçak inşaatın şantiye kapısında belediyenin herhangi bir mührüne rastlanılmadı. En azından şantiye araç giriş kapısının mühürlü olması gerekmekte.”

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun